Türkiye uçuşa kapatıldı, Rusya'da rezervasyonlar düştü

Türkiye uçuşa kapatıldı, Rusya'da rezervasyonlar düştü

Rusya’da yapılan araştırmalara göre, Türkiye’nin uçuşlara kapatılmasıyla Rusya’daki seyahat acentelerinin tur satışları nisan ayının ikinci yarısında ortalama yüzde 11 oranlarında azaldı.

Gazetem.Ru'nun aktardığı habere göre, nisan ayının ikinci yarısında Türkiye’ye uçuşların kapatılmasının ardından Rusya’da tur satışları ayın ilk yarısına göre düştü. 15 Nisan – 30 Nisan arasında seyahat acentesi başına ortalama tur satışları yüzde 11 azalırken, tur acentesi başına ortalama gelirler de nisan ayının ilk yarısına göre yüzde 21 düştü.

Evotor IT şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre tur satış hacimlerindeki en büyük düşüşün Rusya’nın başkenti Moskova’daki tur acenteleri tarafından hissedildiği belirtilen araştırmalarda, Moskova’da 1-15 Nisan tarihlerinde, tur acenteleri başına ortalama tur satışları alma sayısı nisanın ilk iki haftasına göre yüzde 23 azaldı. Araştırma sonuçları, Türkiye’nin kapatılmasıyla başkentte ortalama her tur acentesinin gelirinin yüzde 24 düştüğünü kaydetti.

Bu yılın nisan ayında Rusya’da acente başına ortalama tur satışı, 2019 yılı göstergelerine göre yüzde 52 daha düşük olurken ortalama gelirlerde aynı döneme kıyasla yüzde 51 daha düşük olarak meydana geldi.Bu Haber 08.05.2021 - 12:47:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ERKAN ARI - 14.05.2021 - 06:26

    Rusların yüzde 30 mısıra rez kaydırdı ama hala yüzde 60 lik kısım türkiye diyor türkiye rusya için vazgeçilmez oldu sikinti yok 1 hazirandan sonra uçuşlar açılacak siyasi ilişkilere dikkat edersek rusyayı kaybetmeyiz büyük bir pazar rusya ve ukrayna....tskler...... ESKI YONETICI DEDEMAN ANTALYA ERKAN ARI

  • Birol Erdem - 09.05.2021 - 02:28

    1 haziranda açılmasını umut ediyoruz.cunku o tarafta ikamet ediyorum .gecen hafta uçağa almadılar.rusya vatandaşı olmadigim icin

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.