'Türkiye paket tur fiyatı İspanya'dan 3 euro daha pahalı'

'Türkiye paket tur fiyatı İspanya'dan 3 euro daha pahalı'

Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, Türkiye paket tur fiyatlarının İspanya ve Yunanistan'ı geçtiğini söyledi.


''TÜRKİYE PAKET TURU İSPANYA PAKET TURUNDAN DAHA PAHALI''

Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, Paket tur fiyatlarında Türkiye'nin Yunanistan ve İspanya'yı geçtiğini ileri sürdü. Karaer, nisan-ekim arasındaki dönemde Türkiye'nin 731, İspanya'nın 728, Yunanistan'ın ise 668 euro olduğunu ifade etti. Karaer, ''Yani Türkiye artık ucuz satılmıyor. 2019 yılı Türkiye fiyatları yüksek" ifadelerini kullandı.

Grubun yeni açtığı Corendon Village Hotel Amsterdam’da bir basın toplantısı düzenleyen Atilay Uslu ve Yıldıray Karaer, şirketin yeni planlamaları ve hedefleri ile ilgili bilgiler paylaştı.

TÜRKİYE'YE DÖNÜK TALEP ARTIŞI GENEL ARTIŞIN 8 PUAN ÜSTÜNDE

2019 yılında Türkiye talebinin artacağını ifade eden Karaer, Türkiye'ye dönük paket tur talebinin yüksek olduğunu kaydederek, şu anda genel talebin yüzde 28 Türkiye talebinin ise yüzde 36 artmış durumda olduğunu dile getirdi. Paket tur fiyatlarının 2019'da da yükseleceğini ifade eden Karaer, en çok talep gösteren destinasyonların ise Alanya, Antalya, İzmir ve Dalaman olduğu bilgisini paylaştı.

ONUNCU OTELİ KARAYİPLER'DE AÇACAK

Bünyesinde tur operatörlüğünün yanı sıra, incoming şirketi, havayolu grubu ve otel zinciri bulunan Corendon’un son yıllarda ağırlık verdiği otel yatırımları da toplantının diğer önemli başlıklarından birisiydi. Atılay Uslu, 2019’da Karayipler’in Curaçao adasında açacakları grubun onuncu oteli olan “Holiday Beach Veneto”nun adadaki ikinci otel yatırımları olduğunu; 5 yıldızlı otelin 2020’de tamamlandığında 800 odadan oluşacağını açıkladı. Kaynak: Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu, 9. otele Jumbo indirip, 10. oteli Karayiplere açacak


Bu Haber 11.01.2019 - 17:13:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.