'Türkiye en önem verdiğimiz pazarlardan' dedi, 2 otel daha yapıyor

'Türkiye en önem verdiğimiz pazarlardan' dedi, 2 otel daha yapıyor
Choice Hotels International hızlı büyüme hedefiyle 2014 yılında girdiği Türkiye’de iki yeni otel açmaya hazırlanıyor. Faaliyet gösterdiği 35 ülkede 6 bin 300 otel ve 500 binin üzerinde odayla dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri olan Choice Hotels, 2016 yılının ilk çeyreğinde Güneşli’de Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey’i, Sütlüce’de ise Clarion Hotel Golden Horn’u açacak.


Choice Hotels International CEO’su Stephen P. Joyce, Haziran 2014’te Clarion Hotel & Suites Şişli’yi açarak Türkiye pazarına girdiklerini söyledi. Choice Hotels International olarak dünya pazarındaki büyüme stratejilerinde Türkiye’nin önemli bir yer tuttuğunu anlatan Stephen P. Joyce, Clarion markasıyla açacakları iki yeni oteli Türkiye’deki büyümelerinin başlangıcı olarak kabul ettiklerini ifade etti. Stephen P. Joyce, “Dünyadaki büyümemizde Türkiye en fazla önem verdiğimiz pazarlardan biri. Choice Hotels olarak Türkiye’nin yüksek potansiyeline inanıyoruz. Bu nedenle Türkiye’deki portfolyomuzu ve markalarımızı büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
 
Lokasyonuyla dikkat çeken ve 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey, İstanbul Atatürk Havalimanı, CNR Fuar Merkezi ve İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’ne yakın bir noktada bulunuyor. Macro Ayakkabı Otelcilik Turizm’in yatırımcı olarak yer aldığı otel, modern mimarisi ve sosyal olanaklarıyla hem iş hem de turistik amaçlı İstanbul’u ziyaret eden misafirleri ağırlamayı amaçlıyor. Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey, 237 odası, 25 ile 600 metrekare arasında değişen 12 toplantı odası, balo salonu ve restoranıyla Choice Hotels’in hizmet kalitesini misafirlerine sunmayı hedefliyor. Otelin bin metrekarelik spa alanında kapalı havuz, fitness alanı, sauna, fin hamamı, dinlenme ve masaj odaları yer alıyor.

 
HALİÇ'E CHOICE HOTELS İMZASI

Choice Hotels International’in Türkiye’deki üçüncü oteli olarak İstanbul’un tarihi semti Haliç’te yeni ve modern bir binada yer alacak Clarion Hotel Golden Horn'un, 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor. Muhteşem İstanbul ve deniz manzarasıyla misafirlerine İstanbul’un keyfini doyasıya yaşatmayı hedefleyen Clarion Hotel Golden Horn, Taksim Meydanı’na ve iş dünyasının kalbinin attığı Levent’e olan yakınlığı ile hem iş hem de turistik amaçlı İstanbul ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. 
 
24 ile 40 m² arasında değişen  standartları ve misafirlerin tüm beklentilerini karşılayacak donanımlan ile toplamda 186 odası olan otel, Cent Otelcilik Turizm bünyesinde olup, bölgesinde ve faaliyet alanında üstün hizmet vermeyi amaçlıyor.
 
Ayrıca toplantı ve özel kutlamalar için 130 kişilik çok amaçlı salonu, toplam 155m² toplantı salonları ile iş dünyasının önemli adreslerinden biri olmaya hazırlanıyor. Farklı damak zevklerine hitap edecek 150 kişilik restoranı ve lobby barı ile iş sonrası buluşmaların vazgeçilmez adreslerinden biri olacak olan Clarion Hotel Golden Horn, fitness alanı ile de misafirlerine günlük sporlarını yapma imkânı sunmayı hedefliyor. 
 


Bu Haber 21.09.2015 - 14:52:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.