''Türkiye Almanya seyahat pazarında oyuna geri döndü''

''Türkiye Almanya seyahat pazarında oyuna geri döndü''
Almanya seyahat pazarında oyuna geri döndüğü belirtilen Türkiye'nin güçlü rezervasyonlarla toparlandığı kaydedildi.TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye Almanya seyahat pazarında oyuna geri döndü. Yaz sezonu için güçlü rezervasyon alan Türkiye'nin hızlı bir toparlanma yaşadığı ifade ediliyor.

Sezon kasım sonuna kadar uzayabilir

Alman iş ve turizm dergisi fvw'de yer alan habere göre piyasa katılımcıları, mevcut talep artışından yararlanmak için sezonun bir ay daha (kasım sonuna kadar) uzatılabileceğini dile getirdi.

‘’Tarihimizde hiç olmadığı kadar yüksek rezervasyonlara şahitlik ediyoruz’’

Bentour CEO'su deniz Uğur, ''Tarihimizde hiç olmadığı kadar yüksek rezervasyonlara şahitlik ediyoruz. Bazı durumlarda satışlar rekor yılımızdaki satışların bile yüzde 50 üzerinde.'' diye konuştu.

‘’Erken rezervasyon yapan müşteriyi cezalandırmayın’’

Misafirlerin daha yüksek fiyatlı turlara rezervasyon yaptığını açıklayan Deniz Uğur, ''Misafir aldığı ürünle ilgili herhangi bir sürpriz yaşamak istemiyor. Pandeminin misafirlerin tatilin değerli bir ürün olarak görmelerine vesile oldu. Kalite için uygun miktarı ödemeye hazırlar.'' dedi.

Deniz Uğur ayrıca, turizm şirketlerini erken rezervasyon yapan müşteriyi cezalandırmak anlamına gelen ucuz son dakika turlarından uzak durmaya çağırdı.Bu Haber 24.06.2021 - 10:48:06 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.