Türkiye'nin Booking.com'a getirdiği yasak dünya basınında

Türkiye'nin Booking.com'a getirdiği yasak dünya basınında
Rekabet Kurulu'nun online rezervasyon devi booking.com'a getirdiği yasak dünya basınında geniş yankı buldu.TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye'de Booking.com'un faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmesi dünya basınında da yer buldu. İşte konuyu gündemine taşıyan bazı yayın organları ve haberleri:

Haberi okurlarına ''Türk mahkemesi booking.com'un faaliyetlerini geçici olarak durdurdu'' diyen Fortune dergisi, online devinin Türkiye'deki rekabet kurallarını ihlal etmekle suçlandığını yazdı. Haberde, Booking.com'un daha önce de 2.5 milyon lira para cezasına çarptırıldığını hatırlattı.

İngiltere'nin dünyaca ünlü haber ajansı Reuters da habere yer verdi. Benzer şekilde Reuters de Booking.com'un Türkiye'deki rekabet kurallarına aykırı etmekle suçlandığı belirtilen haberde, şirketin Türkiye'deki faaliyetlerinin belirsiz bir süreyle durdurulduğunu aktardı.

Amerika'nın önde gelen haber kanalları ABC News ve Fox News de booking.com yasağına yer verdi. ABC News Anadolu Ajansı'na dayandırdığı haberinde, mahkeme kararının otoritelerin eşine ulaşır ulaşmaz sitenin erişime engelleneceğini aktardı.

Fox News'in haberinde ise haberi ''Türk mahkemesi booking.com'un faaliyetlerinin durdurulması emrini verdi'' başlığıyla geçtiği haberde, portalı kısa süre sonra erişime engelleneceğini yazdı.


Bu Haber 30.03.2017 - 09:15:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.