Türk turizmciler Moskova'da 'Türkiye Festivali' yapmaya hazırlanıyor

Türk turizmciler Moskova'da 'Türkiye Festivali' yapmaya hazırlanıyor
Turizm sektör temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğini alarak Türkiye’nin ana pazarlarından Rusya Federasyonu’nda önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turist Rehberleri Birliği (TUREB) ve Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) tarafından desteklenen Türkiye Festivali, Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da yapılacak. 16 - 17 - 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek Türkiye Festivali’nde, Türkiye’nin önemli turistik, kültürel ve sanatsal değerleri yer alacak. Türkiye Festivali ile iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişimine de katkı sağlanması hedefleniyor.

Moskova’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali ile iki ülke ilişkilerine çok boyutlu bir katkı sağlayacaklarını belirten TÜROFED Başkanı Osman Ayık, şunları söyledi:

''İKİ ÜLKE ARASINDAKİ DOSTLUĞA İVME KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ''

''Türkiye ve Rusya iki dost ülke. Bu dostluk uzun yıllara dayanıyor. Bu festivali düzenlemekteki amacımız iki ülke arasındaki dostluğu geliştirmek ve ivme kazandırmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın attığı adım ile hızla normalleşen Türkiye-Rusya Federasyonu ilişkilerini daha da geliştirmek ve güçlendirmek için bizler de sektör temsilcileri olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Festivalde, turizm destinasyonlarımız, otellerimiz ve sağlık kuruluşlarımız kendilerini tanıtma imkanı bulacak. Hazırlıklarına devam ettiğimiz Türkiye Festivali ile ilgili olarak görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, bu festivale katılmak isteyen bölgelerde ve yörelerde yerel yöneticilerle ve sektör temsilcileri ile görüşmelerine devam ediyor. Şu ana kadar festivale katılım için büyük bir ilgi var. Bu projenin gerçekleşmesindeki en büyük katkı Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yapılmıştır. Ayrıca projeye destek veren vali, kaymakam, belediye başkanlarımız ve sektör temsilcilerimize teşekkür ediyoruz. Bakanlığımız ve turizm birliklerimizin başkanları ile İstanbul’da 17 Mayıs tarihinde bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye Festivali’ni ayrıntılı bir şekilde kamuoyuna anlatacağız.''

Bu Haber 10.05.2017 - 11:31:05 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.