Türk otelciler tur operatörlerinden erken ödeme istiyor

Türk otelciler tur operatörlerinden erken ödeme istiyor

Son olarak Thomas Cook'un iflasıyla büyük kayıp yaşayan Türk otelciler, tur operatörlerinden erken ödeme istiyor.TurizmGüncel - Dış Haberler

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, tur operatörlerinin müşteri otelden çıktıktan 60 gün sonra otellere yapmalarının kabul edilemez olduğunu söyledi. Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşan Erkan Yağcı, otellerin personel ve diğer giderlerini rahatlıkla ödeyebilmesi için bu ödemelerin 21 gün içinde yapılması gerektiğini ifade etti.

Haberde ayrıca, DER Touristik CEO'su Sören Hartmann'ın Resort kongresinde yaptığı konuşmada kullandığı ''iflaslar otelciler nezdinde tur operatörlerinin imajın zarar veriyor. Yeni bir iflas sigortası sistemine ihtiyaç var.'' ifadelerine de yer verildi.Bu Haber 05.12.2019 - 15:41:44 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Kahraman Soyer - 06.12.2019 - 02:46

    Otelcileri ve turizmi bu hale getirenler kesinlikle aç gözlü acentalardır . 60 gün sonrasına ödeme nedir ? Acenta parayı zaten peşin alıyor . Bütün otelcilerin acentalara karşı birleşip masaya yumruklarını vurması şart . Sadece bir sezon zorlanırlar sonrasında o aç gözlü soyguncu acentalar seve seve otelcileri dinleyecekler aksi takdirde kendileride para kazanamaz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.