Türk Hava Yolları'ndan 'Heroes' yasağı

Türk Hava Yolları'ndan 'Heroes' yasağı
2014 yılında Heroes (kahramanlar) adında kurum içi bir marka geliştiren Türk Hava Yollları, söz konusu marka için için 'Heroes' adlı bir çocuk dergisi ve yine aynı adlı bir çocuk mamasının bulunduğu çock kitleri hazırlattı. Ancak kurum, darbe sanığı Gökhan Güçlü'nün dururşmada Heroes tişörtü giymesi ve sonrasında bu tişörtü giyrenlerin gözaltına alınması nedeniyle üründe değişikliğe gitti.Geçen ay Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişimi davasında sanık astsubay Gökhan Güçlü’nün ‘Hero’ yazılı tişörtle duruşmaya gelmesinin yarattığı tepki üzerine THY bu uygulamayı rafa kaldırdı.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, FETÖ sanığının giydiği ‘Hero’ tişörtüne yönelik yurt çapında gözaltı işlemleri yapılması, THY'nin isim benzerliği bulunan uygulamadan vazgeçmesine neden oldu.

Şirket, ‘Heroes’ adlı çocuk dergisinin dağıtımını durdurdu. İçerisinde terlik, walkman kulaklığı ve çorap bulunan çocuk kitinin ‘Heroes’ yazılı poşeti değiştirildi. Piyasadan satın alınan ‘Hero’ marka mamanın yerine yeni bir marka kondu. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, markanın Nisan 2014’te kurum tarafından geliştirildiğini ancak altı ay önce değiştirilmesine karar verildiğini ifade etti. Üstün, “Altı aydır marka ile ilgili çalışma yapıyorduk. Değişim bugünlere denk geldi. ‘Hero’ meselesi çıkınca iş hızlandırıldı” dedi.


Bu Haber 27.08.2017 - 09:22:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.