'Turizmde fark yaratanlar' ödüllendirilecek, işte detaylar

'Turizmde fark yaratanlar' ödüllendirilecek, işte detaylar
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin bu yıl ilkini yapacağı “Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri” organizasyonu 20 Mart'ta Litfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamada, ödüllerin turizmde sürdürülebilir büyümeyi, turizme yön vermeyi, sektörde hizmet veren kişi ve kuruluşların mükemmele ulaşma arzusunu perçinlemeyi, kalite standartların yükselmesini sağlamayı, sektör çalışanlarını teşvik ve motive etmeyi, turizm sektörünün tüm oyuncularını ödül gecesi aracılığıyla bir araya getirmeyi ve Türkiye markasının bilinirliğini global ölçekte arttırmayı hedeflediği belirtildi.

ÖDÜLLER NEYİ AMAÇLIYOR?

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında turizm sektörünün tüm aktörlerini, “Turizmde Fark Yaratanlar” ödülleriyle buluşturacak olan organizasyonun, turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, kalite standartlarını yükseltmeyi, sektör çalışanlarını teşvik ve motive etmeyi hedeflediğini söyledi. Boynueğri, TÜRSAB olarak nihai hedeflerinin Türkiye’nin global turizm markası kimliğine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

BÜYÜK JÜRİDE KİMLER YER ALACAK?

Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nde, seyahat acenteleri, konaklama, rehberler, gastronomi, müzecilik, kültürel miras ve çevre projeleri, destinasyon tanıtımı ve pazarlama, kültür ve sanat, hava taşımacılığı, MICE, seyahat teknolojileri ve UNDP Türkiye sürdürülebilir turizm özel ödülü kategorileri yer alacak. İşletmeler jüri tarafından, ayrıcalıklı hizmetler, yenilikçi deneyimler, hizmetlerin dijitalleşmesi; kültürel, tarihsel ve ekolojik anlamda sürdürülebilir turizme katkı gibi önemli kriterler çerçevesinde değerlendirecek. Turizmde Fark Yaratanlar’ın büyük jürisi turizm sektörü ve STK temsilcilerinden, iş insanlarından, akademisyenlerden; kültür-sanat ve tarih dünyasının önde gelen isimlerinden oluşuyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 4 ŞUBAT

Sektörde fark yarattığına inanan kişilerin, kurumların aday olabileceği ya da aday gösterebileceği “Turizmde Fark Yaratanlar” için başvurular www.turizmdefarkyaratanlar.com sitesi üzerinden 04 Şubat’a kadar yapılabilecek.

Sektörde fark yarattığına inanan kişilerin, kurumların aday olabileceği ya da aday gösterebileceği “Turizmde Fark Yaratanlar” başvurular iki ayrı aşamada değerlendirilecek.İlk aşamada Danışma Kurulu her kategoride ilk 3’e kalacak finalistleri tespit edecek. İkinci aşamada, ilk 3’e kalan finalistler Büyük Jüri tarafından online olarak değerlendirilecek ve her bir kategoride kazanan 10 proje belli olacak. Jüriler değerlendirmelerini yaparken, kategori kriterlerine uygunluk ve profesyonel kanaatlarını göz önünde bulunduracak. “Turizmde Fark Yaratanlar” için son başvuru 04 Şubat 2019.

UNDP, İLK KEZ TÜRKİYE'DE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİ ÖDÜLLENDİRECEK

Adaylar, seyahat acenteleri, konaklama sektörü, rehberler, gastronomi; müzecilik, kültürel miras ve çevre projeleri; destinasyon tanıtımı ve pazarlama, kültür ve sanat,hava taşımacılığı, MICE, seyahat teknolojileri kategorilerindeyarışacak. Ayrıca Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye tarafından da Türkiye’de ilk kez Sürdürülebilir Turizm Özel Ödülü verilecek. Ödül kapsamında, Türkiye’de sürdürülebilir turizmin gelişimine katkı sağlayan, mevcut ve gelecek ekonomik, sosyal,kültürel ve çevresel etkileri dikkate alarak ziyaretçilerin, sektörün, bölgenin ve bölge halkının ihtiyaçlarına cevap veren, turizmin toplum ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek yerel ekonomiye, doğal ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlayan, turizm faaliyetlerinin gerçekleştiği bölgede yaşayanların yaşam kalitelerinin ve ziyaretçi memnuniyeti ve bağlılığının artmasına önemli derecede etki eden başvuru sahipleri arasından belirlenecektir.

BOYNUEĞRİ: TURİZMDE SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYE YÖN VERMEMİZ ÖNEMLİ

TÜRSAB olarak, Türkiye’nin turizmdeki gelişimine daha da büyük umutlarla bakabilmemiz ve dünya turizminde adımızdan daha da güçlü söz ettirmemiz için fark yaratmaya devam etmemiz gerektiğine yürekten inanıyoruz.” diyen TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri şunları söyledi: “Turizm; barışın, huzurun, birlikte yaşama kültürünün köprüsü… Turizm; kültürleri kaynaştıran, milletler arasında barış ve dostluk köprüleri kuran evrensel bir sektör. Turizmin ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarını değerlendirdiğimizde görüyoruz ki; değişen ve gelişen dünya yapılanmasında turizm en hızlı büyüyen sektörlerden biri olmaya, bireylere ve toplumlara nefes aldırmaya devam edecek.“


Bu Haber 11.01.2019 - 16:33:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.