Turizmciler Baltık pazarı için ne diyor?

Turizmciler Baltık pazarı için ne diyor?
Akay Turizm 2022 sezonu öncesi Novatours üst yönetimini, Novatours’un kıdemli acentalarını Antalya’da NG Hotel ve Nirvana Hotels’ in ev sahipliğimde ağırladı.

Akay Turizm, Novatours’un tepe yönetimini ve şirketin önde gelen acentelerini Antalya’da ağırladı.

Novatours un CEO’su Audrone Keinyte Novatours'un neler yaptığını, pandemi krizini nasıl yönettiğini ve gelecekteki planlarını anlattı.

Audrone Keinyte: Türkiye çok başarılı bir geri dönüş gerçekleştirdi

2020 senesinin tüm dünyada turizm sektörünü çok zorladığını kaydeden Keinyte, bu anlamda Baltık pazarının da istisna olmadığına dikkat çekti. Audrone Keinyte, “Pandemi kısıtlamaları yüzünden güzel Türkiye’ye Baltıklardan 1 sene boyunca kimse seyahat edemedi ancak 2021’de Türkiye çok başarılı bir geri dönüş gerçekleştirdi. Türkiye’yi satışa açtığımız andan itibaren çok hızlı bir şekilde artan talebe tanık olmak bizi çok mutlu etti ve satışlarda anında tüm Baltıklarda her zamanki gibi 1 numaralı (Toplam kapasitenin %40ı) yaz destinasyonu oldu. Bu bizim de işlerin normale döndüğünü görmemizi sağladı.” dedi.

Ethem Okudur: Değişen pazar gerçekliğinin iki adım önündeyiz

Akay Turizm’in sahibi Ethem Okudur ise önümüzdeki yıl 50 yaşına girecek olan Akay Turizm’in başarısının arkasında değişen pazar gerçekliklerine hızla adapte olmak, hatta bunların 2 adım ötesinde hareket etmek yattığını kaydetti. Okudur, “Baltıkların milli operatörünün satışlarına maximum desteği vereceğinize inanıyorum. Gerek bu organizasyona ev sahipliği yapan NG Phaselis Otel gerekse bu gala gecesinde bizi bir araya getiren Nirvana-Cosmopolitan Otel gruplarına ayrı ayrı teşekkür ederim.” diye konuştu.

Novatours-Akay Turizm

Kaan Kavaloğlu: Novatours kötü gün dostu

Toplantının bir diğer konuşmacısı Limak Holding Turizm Grubu başkanı ve AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu ise “22 yıl önce Baltık pazarına Novatours ile başladık. Novatours her zaman ve her dönemde bizim yanımızda oldu. Tüm dünya ile aynı anda yaşadığımız pandemi döneminde ise Novatours Antalya’ya tam destek verdi ve kötü gün dostu olduğunu bir kez daha gösterdi.” şeklinde konuştu.

Volkan Yorulmaz: Operasyonların yüzde 40’ı Türkiye’ye yapıldı

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) başkanı Volkan Yorulmaz ise şunları söyledi:

“Baltık pazarının lideri olan operatörlerden Novatours üst yönetimi ile birlikte Litvanya, Letonya ve Estonya ülkelerinde en iyi satış yapan acentelerin sahipleri ve genel müdürlerinin yer aldığı ve Akay Tur’un düzenlediği bu anlamlı gecede bulunmaktan onur duyuyorum. Covid-19 pandemisini yaşadığımız ve dünya olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde Baltık pazarı operasyonunda dünya genelindeki hedef pazarlarınız içerisinde operasyonunuzun yüzde 40’ını oluşturan Türkiye destinasyonuna ve özelinde Antalya’ya gösterdiğiniz önem biziler için çok kıymetli… Bu bilgi Novatours ’un gelecekte yükselen bir başarıya ulaşacağının habercisi olduğu düşüncesindeyim.”

Tolga Kilit: Baltık pazarı alternatif pazar olm aktan çıktı

Kilit Grup Yönetim Kurulu üyesi Sayın Tolga Kilit de, Kilit Grup’un Lara kıyı bandında, hem yeni nesil bir şehir oteli hem de lüks bir resort otel kimliği ile öne çıkan yeni tesisi Nirvana Cosmopolitan’da, Baltık Pazarının lider ve önde gelen temsilcilerinden Akay Turizm ve iş ortağı Novatours’u ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Nirvana Hotels markasıyla Akdeniz’in ruhunu, Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginliklerini, pandemi deneyimi sonrasında daha da önem arz eden sağlıklı yaşam kültürünü ve kişiye özel tasarlanan yeni nesil tatil deneyimlerini öne çıkarmayı amaçladıklarını ,fade eden Kilit, “Bu temel unsurları konsept ve servislerine yansıtan bir marka olarak içinden geçilen bu süreçte Baltık pazarındaki payını her yıl artıran ve 2021 yaz sezonunda toplam kapasitesinin yüzde 40’ını Türkiye’ye yönlendiren Novatours’ a ve Antalya’da işbirliği yaptığı Akay Turizm’e Nirvana Hotels ve Crystal Hotels markası altındaki tesislere verdiği destekleri için teşekkür etti. Bu süreçte Baltık pazarının alternatif pazar olmaktan çıkıp ana pazar olma yolunda ilerlediğini ifade eden Tolga Kilit, Kilit Grup’un ve bölgedeki diğer tesislerin Novatours ile olan iş işbirliğini daha üst seviyeye taşınacağını söyledi.Bu Haber 14.09.2021 - 10:53:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.