Turizmciden Kurtulmuş'a yanıt: Durum hiç de düşündüğünüz gibi değil

Turizmciden Kurtulmuş'a yanıt: Durum hiç de düşündüğünüz gibi değil
Geçtiğimiz günlerde bir gazeteye açıkalma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, OHAL ve KHK'ların turizmi etkileyeceğine dair genel bir algı oluşturulduğunu ancak uygulamanın sıradan yurttaşları ve turistleri etkilemeceğini söyledi. Kurtulmuş'un bu açıkalmasına tecrübeli turizmci Kadir Uğur'dan yanıt geldi.
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un ''OHAL ve KHK'lar turizmi etkilemez'' şeklindeki açıklamasına turizmci Kadir Uğur'dan yanıt geldi. Konuya ilişkin olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Uğur, durumun hiç de öyle olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

''Sayın Bakanım,

Hiç de düşündünüz gibi değil. Yurt dışında yaşayan ve Türkiye'ye turist göndermek icin uğraşan bir Türk vatandaşı olarak OHAL ve KHK'lar Batı Avrupa ülkelerindeki potansiyel turistleri çok etkiliyor. Ortalama 800 € ya sattığımız ürünleri Turist getirebilmek icin 450€ ya satıyoruz. Parası olmayan turistleri getirmeye başladık. Üst gelir seviyeli turistleri getiremiyoruz. Turist sayısı artsa bile gelir yüzde elli düştü. Golf sahalarımız boş. Basının da yardımı ile buradaki kamuoyuna Türkiye'ye gidersen içeride sebepsiz aylarca gözaltında tutulabilirsin haberleri yayılıyor.

Saygilarimla''


Bu Haber 03.01.2018 - 09:18:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • mahmut - 03.01.2018 - 09:54

    Bakanin akli basinda, turizmden anlayan hic danismani yokmu? OHAL olan ulkeye gittiginizde sigorta sirketleri ya sizi hic sigortalamaz yada inanilmaz fiyat talep ederler. Uluslararasi buyuk kongreler, toplantilar neden gelmiyor saniyorsunuz? Batili parali turist/isadami mecbur kalmadikca neden gelmiyor saniyorsunuz? Buyuk toplantilarin/kongrelerin/fuarlarin gelmesi 1.5-2 sene surer. OHAL simdi kalksa, belki 2020yi kurtarabiliriz, oda dusuk bir ihtimal. Sayin Bakanim, OHAL Turizm acisindan buyuk sikintidir. Eger sayin Bakan bu yaziyi okuyorsa, butun danismanlarinin isine son versin ve Turizmden anlayan kisileri getirsin. Boyle giderse biz 2025e surunecegiz.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.