Turizmci Nurullah Ercan’a rüşvet verme suçlaması

Turizmci Nurullah Ercan’a rüşvet verme suçlaması

Gezinomi’yi ve Von Resort Otellerini bünyesinde barındıran Ercan Şirketler Topluluğunun sahibi Nurullah Ercan ve Ali Bektaş’ın isminin karıştığı rüşvet davasında soruşturma tamamlandı.


Gezinomi ve Von Resort Otellerinin sahibi Nurullah Ercan, Ali Bektaş, Menderes eski Belediye Başkanı Menderes Kayalar, onun kayınpederi Ruhi Durak ve Songül Van isimli emlakçının isminin karıştığı rüşvet davasında soruşturma tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanıp İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamede, Ercan Şirketler Topluluğuna ait İzmir-Özdere’de inşaatı devam eden Von Resort Bien Perla isimli otelin imar planına aykırı bölümlerinin görmezden gelinmesi için rüşvet verildiği ileri sürülüyor. İddianamede görevden alınan eski belediye başkanı Menderes Kayalar, kayınpederi Ruhi Durak ve meclis üyesi Ertan Güleç rüşvet almak; Nurullah Ercan ve Ali Bektaş rüşvet vermek, Songül Van ise rüşvet suçunu açığa çıkarmayı engelleme' suçlarından 16 Haziran'da İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Nurullah Ercan ve Ali Bektaş’ın; Özdere Mahallesi'nde inşaatı devam eden 5 yıldızlı otelin imar planına aykırı şekilde yapımına müsaade etmeleri karşılığında Bodrum'daki iki villayı rüşvet olarak belediye başkanına verdikleri iddia ediliyor.Bu Haber 01.05.2023 - 10:36:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.