Turizmci bu sefer de umudu gurbetçiye bağladı: 7-8 milyon...

Turizmci bu sefer de umudu gurbetçiye bağladı: 7-8 milyon...

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, yurt dışında yaşayan 7-8 milyon Türk vatandaşının tatilini mutlaka Türkiye’de geçirmesi gerektiğini söyledi.


Türkiye’nin en büyük pazarı Rusya’daki belirsizlik ve AB’nin Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını kaldırmaması Türkiye’de turizm sektörünü öngörülemez bir durumla baş başa bıraktı.

‘’Yurt dışında 7-8 milyon Türk vatandaşı var’’

İç turizm hareketliliğinin 1 Temmuz’dan itibaren artmaya başladığını belirten AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, bu dönemdeki önceliklerden birinin yurt dışında yaşayan 7-8 milyon Türk vatandaşının tatilini Türkiye’de geçirmesini sağlamak olduğunu söyledi. Yağcı, ‘’Yurtdışında, Avrupa’da yaşayan 7 milyondan fazla vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızın mutlaka bu seneki tatillerini Türkiye’de geçirmelerini sağlamalıyız. Bu yönde de çalışmalar yapmalıyız. Özellikle Almanya’daki Türk menşeli acentelerle çok yakın iletişim halindeyiz. Almanya’da 3, yurtdışında 7- 8 milyona varan vatandaşımızın tatillerini mutlaka ülkemizde geçirmelerini sağlamalıyız. Özellikle bu nokta önem arzediyor" dedi.

‘’İç turizm dış turizmle desteklenmeli’’

İç turizmin dış turizmle desteklenmesi gerektiğini kaydeden AKTOB Başkanı, 15 Temmuz’dan itibaren Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını kaldırmasını ve uçuşların artmasını beklediklerini söyledi.Bu Haber 06.07.2020 - 10:49:31 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
 • Berkan - 08.07.2020 - 11:27

  Turizm esnafını hiç gündeme getiren yok. Esnaf bitmiş durumda bir de üstüne dükkan sahipleri geliyor ya kiramı ver yada boşalt dükkanı diyor. Devletimizden bu konuda destek bekliyoruz.

 • Bozkurt takaoğlu - 06.07.2020 - 04:33

  Hani Türk çok yiyordu! İşler iyiyken bize yüzde 15 kontenjan ayırıyordunuz. Bie haftalık herşey dahili bize 10 a Rus a5e satıyordunuz. Bize boyalı portakal suyu rusa sıkma. En çok para harcıyan yerli turist. Yunanlılar neden dört gözle bizi bekliyor sanıyorsunuz. Umudunuz gurbetçiyse yandınız, cimrilikte avrupalı aratmaz onlar, su parası gelmesin diye sifon çekmeyen insanlaramı bel bağladınız. Beter olun

 • ONUR - 06.07.2020 - 02:21

  Hayatımda bu kadar, her şeye toz pembe bakan bir turizmci görmedim. İnsanların umutlarıyla oynamaktan vazgeçin. Kimse salak değil. Bu seneyi unutalım, minimum zararla durumu atlatalım demek daha doğru bir yaklaşım olur. Erkan Bey, sezon başından beri harika masallar anlatıyor ama kral çıplak...!

 • vatandas - 06.07.2020 - 11:06

  8 milyon türk hee ? vay beee nerdeymis bunlar ?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.