Turizm şehirlerini fırtına vurdu

Turizm şehirlerini fırtına vurdu

Son günlerde etkili olan olumsuz hava koşulları turizm şehirlerinde hayatı olumsuz etkiliyor. Antalya’da uçaklar iniş yapmakta zorlanırken Bodrum’da otelleri su bastı.


Akdeniz ve Ege’de etkili olan sağanak yağış, lodos ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. İstanbul’dan Antalya’ya gelmek üzere havalanan uçak olumsuz hava koşulları nedeniyle havada 2 saat tur attıktan sonra Konya’ya inebildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sahile hızla gelen ve 10 metre yüksekliğe kadar çıkan dev dalgalar nedeniyle sahildeki ev, kafeterya, restoran ve oteller sular altında kaldı. Bodrum Belediyesi limanlarda uyarı yaparak; balıkçı teknelerinin, günlük tur teknelerinin ve diğer teknelerin limandan ayrılmamasını anons etti.

Öte yandan derelerin taşması nedeniyle İzmir-Aydın karayolu 2 saat trafiğe kapatıldı.

Ayvalık’ta da olumsuz hava koşulları nedeniyle Yunanistan’ın Midilli Adası ile arasındaki feribot seferleri iptal edildi.

İzmir’de olumsuz hava şartları nedeniyle İzmir Deniz İşletmeciliği Nakliye ve Turizm Ticaret (İZDENİZ) vapur seferlerini geçici olarak durdurdu.Bu Haber 12.12.2022 - 11:59:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.