TÜRES'ten Canan Karatay hakkında suç duyurusu

TÜRES'ten Canan Karatay hakkında suç duyurusu
Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES), tavuk dönerle ilgili yaptığı açıklama nedeniyle Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulundu

TÜRES, ''Başından beri tavuk dönere karşıyım. Tavuk döner olan büfelerin önünden geçerken bile midem bulunuyor” şeklinde açıklama yapan Prof. Dr. Canan Karatay hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek Başkanı Ramazan Bingöl, Karatay’ın açıklamalarının ardından döner satışlarının düştüğünü söyledi.

Türkiye'de sağlığa zararlı ürün ve firmalara karşı yıllardır mücadele ettiklerini belirten Ramazan Bingöl, işin artık bir kişinin beyanatıyla milyonlarca kişinin ekmek yediği sektöre etki eder hale geldiğini belirtti. Bundan Türkiye'nin ekonomisinin de etkilendiğini ifade eden Bingöl, konuyla ilgili olarak çok sayıda devlet kurumu olduğunu belirterek, ''Bu ürünlerde bir şey varsa zararlı olarak bu bakanlıklar bu devlet bu kurumlar ne işe yarıyor. O zaman bunları kapatalım. Sadece Canan Karatay hanımefendi ve onun gibileri dinleyelim.'' diye konuştu.Bu Haber 13.12.2019 - 15:39:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.