Tüm yeme-içme makanları için yeni kural

Tüm yeme-içme makanları için yeni kural
Tüm yeme-içme mekanlarında masalar arasında bulunması gereken mesafe 2 metreye çıkarıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, yeme-içme mekanlarında masaların arasında bulunması gereken mesafe 1,5 metreden 2 metreye çıkarıldı.

Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı da Güvenli Turizm Sertifikası Denetim Raporu formundaki masalar arasındaki mesafe kriterini ‘’Masalar arası en az 2 metre, yan yana sandalyeler arasında ise 60 cm mesafe bırakılmış mı?’’ olarak güncelledi.

30 oda ve üzeri tüm tesisler için zorunlu olan Güvenli Turizm Sertifikası kapsamında oteller, 15 günde bir denetleniyor.Bu Haber 15.06.2021 - 10:42:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Serdar Sağlamtunç, FCSI - 15.06.2021 - 11:31

    Kapalı mekanlarda uygulanması neredeyse olanaksız bir karar. Bunu öneren kişi bu ülkede yaşamıyor demek ki. Mesafe ile birlikte doğal ortam içinde olmak da önemli. Yatırımcı ve işletmeler doğayı tesislerine eklemeyi, korumayı öğrenecekler demek ki. Dünyadaki gidişat bu yönde ama bizde değişim olabilir mi, hangi yıl öngörülebilir soruları yanıtları boş bırakılacaktır. Gelecek yıllara göre yapılan ciddi öngörüleri okumanızı tavsiye ederim. Yiyecek içecek sektöründe kökten bir değişimin kapısını açmak gerekiyor yoksa kapı tümden kapanacak. Farkında mısınız?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.