Tüm olumsuzluklara rağmen İngiltere'de tatil talebi rekor seviyede

Tüm olumsuzluklara rağmen İngiltere'de tatil talebi rekor seviyede
İngiltere'de düşen tüketici harcamaları, Brexit sonrası belirsizlik, artan fiyatlar ve poundun değer kaybetmesine rağmen tatil talebi rekor seviyeye ulaştı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisinin açıkladığı verilere göre, 2017'de İngiliz halkı 46.5 milyon deniz aşırı tatil yaptı. Verilere bu rakam daha önceki 10 yıldaki en yüksek sayı olan 45.5 milyonun üzerine çıktı. GfK direktörü  David Hope, rezervasyonlarla fiyat artışı arasındaki sağlıklı ilişkiye dikkat çekti.ARTAN SATIŞLARDA DİREKT KANALLARIN ETKİSİ BÜYÜK

İngiltere'de geçtiğimiz yılın şubat ayında düşüş yaşayan yaz rezervasyonları, bu yılın şubat ayı rezervasyonları yüzde 2 arttı. Klasik acente satışlarındaki düşüşe rağmen gerçekleşen yüzde 2'lik artışta, direkt kanallar aracılığıyla yapılan rezervasyonlar önemli rol oynadı.

DİĞER HARCAMALARI KISIP, TATİLE HARCIYOLAR

Öte taraftan İngiliz halkının seyahate yaptığı harcama diğer alanlara yaptığı harcamalarla keskin bir tezatlık arz ediyor. İngilizler diğer alanlara yaptıkları harcamayı kısarken, tatil harcamalarını arttırıyor.

TOPLAM REZERVASYONLARIN YARISI 7 GECELİK

2017 yılında İngiltere'de çalışanların ücret artışı enflasyonun altında kalmış ve ülkede tüketici güven endeksi düşmüştü. GfK'nin verileri, İngiliz halkının tatil bütçesini daha bilinçli hale getirdiğine işaret ediyor. Bu nedenle ülkedeki toplam tatil satışının yarısının 7 gecelik rezervasyonlardan oluştuğu ifade ediliyor.

2017 yılında İngiltere'den yurt dışına yapılan tüm ziyaretler ortalama yüzde 3 artarken, tatil amaçlı seyahatlerin sayısı yüzde 9 arttı. Bu da İngiliz halkında güçlü bir tatil talebinin olduğunu gösteriyor.


Bu Haber 03.04.2018 - 11:41:25 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.