TUI'nin tatil araştırmasında Türkiye kaçıncı sırada çıktı?

TUI'nin tatil araştırmasında Türkiye kaçıncı sırada çıktı?
TUI İngiltere ve İrlanda, pandemi sonrası insanların önceliklerinin neler olduğunu ve tatil bu öncelikler arasında nasıl bir yer tuttuğuna ilişkin araştırma yaptı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

TUI İngiltere ve İrlanda, koronavirüs sonrası tüketicinin önceliklerinin neler olacağına ilişkin bir araştırma yaptı.

En çok özledikleri şey tatil değil

2 bin yetişkinle yapılan araştırmaya göre, pandemi sonrasında insanların birinci önceliği tatil değil. Araştırmaya katılanların yüzde 75'i en çok ailesiyle ve arkadaşlarıyla görüşmeyi özlediğini belirtirken, en çok dışarıda yemek yemeği özlediğini söyleyenlerin oranı yüzde 47 olarak belirlendi. 'En çok tatile çıkmayı özledim' diyenlerin oranı ise yüzde 38 olarak belirlendi.

Yüzde 15 'hemen kaçarım' diyor

Araştırmaya katılanların yüzde 15'i en kısa sürede bulunduğu yerden uzaklaşmak istediğini belirtirken, yüzde 16'sı kış tatili yapmayı ve yüzde 45'i ise 2021 yaz sezonundan önce tatile çıkmak istediğini beyan etti.

Villa tatili aramalarında artış var

TUI'nin yaptığı araştırmada, koronavirüs önlemlerinin yavaş yavaş kaldırılması ve turizm destinasyonlarının açılmasıyla birlikte, her şey dahil tatil aramalarında artış yaşanmaya başladı. Buna karşın, kendin pişir-kendin ye veya villa tatillerine ilişkin aramalarda da ciddi bir artış söz konusu.

İngiltere'nin yoğun olarak tatile çıktığı mayız ve haziran aylarına dönük rezervasyonların iptal edildiği ve yeniden planlandığı belirtilen araştırmada insanların koronavirüs sonrası en çok gitmek istediği destinasyonlar ise şu şekilde sıralandı.

* İspanya

* Yunanistan

* İtalya

* Florida

* Karayipler

* Hırvatistan

* Türkiye

* Meksika

* Tayland

* DubaiBu Haber 01.06.2020 - 15:25:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.