TUI'nin ayrılması DRV'nin siyaset üzerindeki etkisini azaltacak

TUI'nin ayrılması DRV'nin siyaset üzerindeki etkisini azaltacak
TUI'nin Alman Seyahat Birliğinden (DRV) ayrılmasının birliğin siyaset üzerindeki etkisini zayıflatacağı belirtiliyor.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Geçtiğimiz günlerde ani bir kararla yıl sonunda DRV'den ayrılacağını açıklayan TUI, gerekçe olarak DRV'nin farklı çıkar gruplarını barındıran (seyahat acenteleri, küçük tur operatörleri, online portallar vb) yapısını göstermiş, mevcut yapının tur operatörlerinin çıkarlarını savunamadığını ileri sürmüştü. 

TUI'nin ayrılma kararını değerlendiren DRV'nin onursal başkanı Klaus Laepple, bunun DRV'nin siyaset üzerindeki gücünü zayıflatacağını ileri sürdü. Laepple "Elbette DRV varolmaya devam edecek ancak soru nasıl var olacağı. DRV'nin siyaset üzerindeki gücünün zarar göreceği zaten kesin. Pazar liderinin DRV'den ayrılması seyahatçilerin gözünden kaçmayacaktır." dedi.  

"Söz konusu zarar sadece Almanya ile sınırlı kalmayacak, yurt dışında da hissedilecek." diyen Klaus Laepple, "TUI'nin Brüksel'de ofisi var ancak DRV'nin yok. Bu her şeyi açıklıyor. Üyelik aidatlarının eksikliğinden kaynaklanan mali zarar ve TUI'nin geri çekilmesinden dolayı komite çalışmalarında yetersiz kalınması da göz ardı edilemez." şeklinde konuştu. 

TUI'nin DRV'nin yeniden yapılandırılması konusundaki talebini anlayabildiğini kaydeden Laepple "DRV yeniden sektörün problemlerine odaklanmalı. Burada tüm sorumluluğun Başkan Norbert Fiebig'e yüklenmesi doğru değil. DRV içinde bulunan diğer kişilerin de kendilerini sorgulaması gerekiyor." dedi.


Bu Haber 02.07.2024 - 17:55:20 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.