TUI'den şaşırtan fiyata uzun dönem Türkiye tatili

TUI'den şaşırtan fiyata uzun dönem Türkiye tatili

Alman tur operatörleri, yaşlı Almanların kış dönemini geçirebilecekleri sıcak ülkelere dönük uzun konaklamalı paket turları satışa açtı. Tur operatörü TUI’nin Türkiye satış fiyatı ise dikkatlerden kaçmadı.


Turizm Güncel – Dış Haberler

Avrupa'da yükselen doğalgaz fiyatları ve kışın yaşanması beklenen doğalgaz sıkıntısı nedeniyle, sıcak ülkelerdeki uzun konaklamalı paket tatiller bu yıl daha fazla konuşulur hale geldi.

Yaşlı Alnanlara ucuz ve uzun tatiller

Almanya'nın önde gelen tur operatörleri de, bu segmentteki ürünlerin satışını yapıyor.

Tur operatörleri, hazırladıkları paketlerle doğalgaz konusunda endişe yaşayan yaşlı Almanlara sıcak destinasyonlarda ucuz ve uzun tatil seçenekleri sunuyor. Tur operatörleri, seyahat acenteleri ve oteller yaşlılara ve bol zamanı olanlara dönük özel paketler oluşturmak üzere bir araya geliyor.

Yunanistan ile Türkiye aktif pazarlama yapıyor

Avrupalı yaşlıların ve bol zamanı olanların kış dönemini geçireceği ülkeler arasında Mısır, Tunus, Türkiye, Yunanistan Portekiz'deki Kanarya Adaları ve Mayorka öne çıkıyor. Bu destinasyonların arasında özellikle Yunanistan ile Türkiye'nin Almanya'da aktif pazarlama yaptığı belirtiliyor.

DER Touristik Merkez Avrupa CEO'su Ingo Burmester zamanı olan herkesin yurt dışında uzun süre kalarak hem ılıman iklimden hem de maliyetlerden tasarruf edebileceğini söyledi. Mayorka'da çalıştıkları otellerin yüzde 64'ünün kış dönemi için özel fiyatlar verdiğini kaydeden Burmester, "Örneğin bir otel uçak dahil yarım pansiyon 42 gecelik konaklama için 1.649 euro fiyat verdi." diyor.

TUI geceliği 27 euroya her şey dahil Türkiye satıyor

Almanya'nın üçüncü büyük grubu FTI da Fas ve Tunus'a dönük bir aylık uzun konaklama paketleri satıyor.

Pazar lideri TUI ise 2022-23 kış programı kapsamında oldukça uygun fiyatlara uzun konaklama paketleri sunuyor. TUI'nin yaptığı hesaplamaya göre, ekim sonuna kadar rezervasyonunu yapanlar 1.500 euroya kadar tasarruf edecek. TUI'nin Robinson, TUI Magic Life ve TUI Blue otel markaları büyük indirimler sunuyor. Örneğin şirketin Antalya'daki oteli TUI Magic Life Masmavi'de 6 haftalık uçuş dahil her şey dahil konaklama 1.167 euroya satılıyor. Bu durumda tatilin gecelik ücreti her şey dahil 27,7 euroya geliyor.

Türkiye’de Antalya ve Side iyi satılıyor

Almanya'nın önde gelen bir diğer tur operatörü Alltours da uzun kış paketleri satıyor. Favori destinasyonların Kanarya Adaları, Mısır ve Türkiye olduğunu belirten şirket, Kanarya Adaları'ndaki otel portföyünü genişletti. Alltours'un açıklamasına göre Türkiye'de Antalya ve Side bölgesi iyi satılıyor.Bu Haber 16.09.2022 - 10:32:36 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Ye kürküm ye oda varsa

    Mahmut Palandöken 18.09.2022 - 11:32

    Tui 27 euro ya tatil satmıyor.Otelciler kişi başı 27 euro ya (Tui Opr ve diğer Tur opr'leri) üzerinden her şey dahil oda satıyor.Uçak+transfer +her şey dahil+güler yüzlü personel!!Sudan ucuz.Euro da 3 vakte 20 leri gördümü herkes HAPPY!!Sadece ve sadece yaz boyu asgari ücrete çalışıp kışın kara kara ne yapacağını düşünen personel harici herkesin filminin sonu happy end li bitiyor.Bu asgari ücretle gelecek yıl çoook TÜRK PERSONEL ARANACAK fakat bulunamayacak.Herkese iyi tatiller

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.