TUI'den otelcilik ile ilgili yeni ortaklık

TUI'den otelcilik ile ilgili yeni ortaklık
TUI Grubu otelcilikte yeni bir ortaklık kurdu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İspanyol Riu ailesiyle RIU Otelleri üzerinden yürüttüğü ortaklığın 19 otellik kısmını sonlandıran TUI Grubu, İspanya'da yeni bir ortaklığa imza attı. Böylece TUI Grubu ile Ramis ailesi arasındaki 22 yıllık partnerlik de yeni bir boyut kazanmış oldu.

TUI grubu, ağırlıklık olarak İskandinavya'daki turistlere pazarladığı otelleri bünyesinde barındıran İspanya'daki Nordotel'i, İspanyol Ramis Ramis ailesi ile yüzde 50/50 ortaklaşa kurduğu Grupotel'e devretti. Böylece, Nortdotel bünyesinde bulunan 11 otelin işletmesi ve pazarlaması da bundan böyle Grupotel tarafından yapılacak.

Grupotel bünyesinde bulunan tesislerin bazıları, TUI'nin otelcilikte büyümek için lokomotif marka olarak konumlandırdığı, TUI Blue markası ile hizmet verecek.

Grupotel, Balear ve Kanarya Adaları'nda bulunan 110 oteli (5 bin 800 yatak) bu yıl bünyesine katacak. Böylelikle, TUI'nin 1999 yılından bu yana yüzde 50 ortak olduğu Grupotel, 19 bin 500 yatağı bulunan 46 otellik dev bir yapıya kavuşacak.Bu Haber 09.10.2021 - 17:48:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.