TUI, Türk otelciler arasında fiyat savaşı yaşanmasını bekliyor

TUI, Türk otelciler arasında fiyat savaşı yaşanmasını bekliyor

TUI Hollanda, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Türkiye’deki otellerde fiyat savaşı yaşanabileceğini ileri sürdü.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Gazeteciler, bloggerlar ve seyahat acentelerinden oluşan bir grup için Antalya ismini verdiği Boeing 737-8 tipi uçakla 31 Mart'ta Antalya'ya bir info gezisi düzenleyen TUI Hollanda, yaz sezonunda Türk otelciler arasında fiyat savaşı yaşanacağı görüşünde.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle

TouriNews'in Reisbizz gazetesinden aktardığı habere göre, 2022 yılı için Türkiye'ye 1,5 milyon yolcu hedefi koyan TUI Grubunun Hollanda uzak mesafe ürün müdürü Manfred Lahey, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Türk otelcilerin fiyat savaşına girebileceğini kaydetti. Lahey, bu iki ülkeden Türkiye'ye 9,5 milyon turist geldiğinin de altını çizdi.

“Rekabetçi kalabilmek için diğerleri de fiyat düşürecek”

TUI'nin Rusya'dan gelişlere bağlı olmadığını, Avrupa pazarında çalıştığını ifade eden Manfred Lahey, "Rusya ve Ukrayna pazarına bağımlı olan oteller fiyat düşürüyor. Bu, rekabetçi kalabilmek için diğer otellerin de fiyat düşüreceği anlamına geliyor. Otel fiyatlarının düşmesi seyahat maliyetlerini düşürecek, Türkiye'de tatiller daha ucuz olacak." dedi.Bu Haber 07.04.2022 - 11:24:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.