TUI Travel'dan dev büyüme hamlesi

TUI Travel'dan dev büyüme hamlesi
Büyük bir borç yükü altında olan TUI Grubu, gelecekteki büyüme hedefini farklı bir şekilde finanse etmek istiyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Pandemi ile birlikte borçları iyice artan TUI Grubu, otelcilikte ve kruvaziyerde büyümek istiyor. Ancak şirket bu sefer, geçmişte olduğunun aksine, otellere büyük paralar ödemek yerine öncelikle yatırımcılardan gelecek fonları kullanmak istiyor:

"Yatırımcılardan gelecek paraları kullanacağız"

Wirtschaftswoche'ye konuşan TUI'nin baş stratejisti Peter Krüger, "TUI, daha önceki gibi yeni otellere büyük paralar ödemek yerine, öncelikle yatırımcılardan gelecek paraları kullanmak istiyor. Bu oldukça gelişkin bir plan." dedi.

TUI'nin bu amaçla şu anda kendi fonlarını oluşturduğuna dikkat çeken Krüger, "Şu anda pazarda yeterince para ve bu konuyla ilgilenen çok spesifik taraflar var." ifadesini kullandı.

100 otel 5 kruvaziyer gemisi

Krüger'in detaylarını önümüzdeki haftalarda açıklayacağı planın, otelciklik ve kruvaziyerde büyüme olduğu belirtiliyor. Buna göre şirket, 100 yeni otel ve 5 tane de kruvaziyer gemisi almayı planlıyor. Ancak mevcut finansal durumdan dolayı TUI'nin bunu yapmasının mümkün olmadığı biliniyor.

Yatırıcının parası geri dönecek

Peter Krüger, TUI'nin yeni genişleme planını bir 'kazan-kazan' durumu olarak tarif ediyor. Buna göre şirket, başlamış, bitirilmiş veya plan aşamasındaki otel projeleri ile ilgileniyor. Otelin operasyonunu devralacak olan TUI, kendi markalarından biriyle işleteceği otelden elde edeceği gelirle yatırımcının parasının geri dönüşünü sağlayacak.

"Hilton ve Accor gibi oteli pazarlamakla kalmıyoruz"

Peter Krüger, "Entegrasyonumuz yatırımcının üzerindeki riskin önemli bir bölümünü ortadan kaldırıyor. Çünkü TUI Hilton veya Accor gibi otelleri pazarlamakla kalmayaacak, tur operatörümüz ve hava yolumuz sayesinde müşterilerin destinasyona gelmesini sağlayabiliyoruz." diye konuştu.Bu Haber 07.01.2022 - 13:58:13 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.