TUI, tarihinin en büyük yaz programını açıkladı, işte detaylar

TUI, tarihinin en büyük yaz programını açıkladı, işte detaylar

Tur operatörü TUI, Thomas Cook'un iflasının ardından İngiltere genelinde 2 milyon ek koltuk planlayan TUI, tarihinin en büyük yz programını hazırladı. Şirket, kapasite attırdığı veya yeni uçuş başlatacağı destinasyonlaı da açıkladı.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Avrupa'nın en büyük seyahat grubu TUI, rakibi Thomas Cook'un iflasının ardından, 2020 yaz sezonu için İngiltere'den 2 milyon ek koltuk planladığını duyurmuştu. Ek kapasitenin, mevcut rotalardaki uçuş sayısını arttırarak veya yeni uçuş noktaları belirleyerek sağlandığı kaydedildi.

TUI, 2020 sezonu için İngiltere'deki 13 havalimanından hem yeni uçuşla başlatıyor hem de uçuş yaptığı destinasyonlara yeni frekanslar ekliyor.

Sadece Manchester Havalimanı'ndan uçtuğu destinasyonlara 440 bin koltuk ekleyen TUI'nin kapasite arttırdığı veya yeni uçuş başlattığı noktaların büyük bölümü Thomas Cook'un ağırlıklı olarak uçtuğu destinasyonlardan oluşuyor.

TUI'nin İngiltere ve İrlanda hava planlama müdürü Karen Switzer, ''Bu ayın başına TUI 2 milyon ek koltuk planlayacağını açıkladı. Şu anda bu kapasitelerin büyük bir bölümü satışa açıldı.'' dedi.

İşte TUI'nin 2020 yaz programında kapasite artışına gittiği destinasyonlar:

* Orlando, Cancun, Punta Cana ve Dominik Cumhuriyeti uçuşları artıyor.

* İzmir, Lanzarote ve Malaga uçuşlarına haftalık 20 uçuş daha eklendi.

* Manchester Havalimanı'ndan Antalya, Dalaman, Korfu, Menorca, Enfidha, Palma ve Tenerife uçuşlarının sayısı atıyor.

* Bristol Havalimanı'ndaki kapasiteye 266 bin koltuk daha eklendi. Burdan uçulan destinasyonlara Almeria ve Giona da eklendi.

* Orlando, Bodrum ve Sakiatos destinasyonları için yeni 10 ve 11 günlük paket turlar hazırlandı.

* Antalya, Dalaman, Tenerife, Palma ve Larnaka uçuş sayıları arttırılacak.

* Birmingham Havalimanı'ndan Almeria'ya uçuş başlatılacak, bu havalimanındaki kapasiteye 194 bin koltuk daha eklenecek.

* Doncaster Sheffield'deki kapasiteye 136 bin koltuk eklenecek, bu havalimanından Fuerteventura ve Heraklion'a yaz sezonunda uçuşlar başlayacak.

* Newcastle Havalimanı'ndan yapılan uçuşlara Santorini, Hurghada ve Skiathos da eklenecek, buradan Orlando, Dalaman, Tenerife, Palma ve Larnaka'ya yapılan uçuş sayıları artacak.

* Stansted'den Tunus'un Enfidha bölgesine uçuş başlayacak.

* Belfast International Havalimanı'ndan Dalaman, Burgaz ve Reus'a uçuş yapılacak.Bu Haber 22.10.2019 - 11:10:48 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.