TUI hissedarlardan 1 milyar euro istemeye hazırlanıyor

TUI hissedarlardan 1 milyar euro istemeye hazırlanıyor
Pandemi nedeniyle finansal olarak zor durumda kalan dünyanın en büyük seyahat şirketi TUI, hissedarlardan para istemeye hazırlanıyor.

TurizmGüncel - Dış Haberler

1 milyar euro sermaye artırımı teklif edecek

Alman Handelsblatt gazetesi, TUI'nin hissedarlardan para istemeye hazırlandığını ileri sürdü. Haberde, ülkenin üçüncü büyük tur operatörü FTI'ın aksine TUI'nin şu ana kadar bu yola başvurmadığı belirtilirken, şirketin CEO'su Fritz Joussen'in hissedarlara 700 milyon euroluk sermayenin üstüne 1 milyar euro sermaye artırımı teklif edeceğini' yazdı.

Toplanan fonların grubun havacılık işlerini korumak için kullanılacağını yazan gazete, TUI yönetiminin sermaye artırımı konusunda hissedarlarla eylül ayının sonuna kadar anlaşmaya varmayı amaçladığını belirtti.

Rus milyarder 300 milyon euro ödemek zorunda kalacak

Handelsblatt'ın verdiği detaylara göre, sermaye artırımında en büyük miktarı 300 milyon euro ile şirketin yüzde 24,9'unu kontrol eden Rus milyarder Alexei Mordashov ödemek zorunda kalacak. Diğer hissedarların sermaye artırımına hazır olduğunu yazan gazete, Bunların Mısırlı milyarder El Chiati'nin şirketi Deutsche Holdings Limited (5.1% hisse) ve İspanyol otel şirketi RIU (%3,6 hise) olduğunu ifade etti.Bu Haber 21.09.2020 - 11:18:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.