TUI, dağıtım modelinde ağırlığı nereye verecek?

TUI, dağıtım modelinde ağırlığı nereye verecek?
TUI, gelecekte büyüme sağlanacak tek satış modelinin 'direkt satış' olduğunu açıkladı.

Turizm Güncel - Dış Haberler

TUI'nin İngiltere & Kuzey Avrupa CEO'su Andrew Flintham, şirketin dağıtım modeli önceliğini esnekliğin belirleyeceğini açıkladı.

Londra'da basın toplantısı düzenleyen Andrew Flintham, "Tatil konusunda rakiplerimizden farklı bir ölçeğe sahibiz. Dağıtım modelimiz direkt olarak TUI’den müşteriye dönük bir model ve bu model kesinlikle büyüyecek." dedi.

“Müşteriler bizimle bire bir ilişki kurmak istiyor”

TUI güçlü bir marka olduğunu ve müşterinin TUI ile bire-bir ilişki kurmak istediğini kaydeden Andrew Flintham, "Bu, üçüncü parti tedarikçilerle çalışmayacağımız anlamına gelmiyor ancak giderek daha fazla sayıda indan tatilini online olarak satın alıyor. Trend ise esneklik ve kişiselleşme. Bu nedenle müşteri ilişkilerine sahip olmak TUI'yi daha fazla güçlendirecektir." dedi.

“TUI dağıtım alanını yeniden şekillendirecek”

Giderek daha fazla online alana kayan müşterilerin temas noktalarını kontrol etmenin üstün bir müşteri hizmet,ini de beraberinde getireceğine dikkat çeken Andrew Flintham, TUI'nin bir taraftan giderek daha dijital hale gelirken bir taraftan da dağıtım alanını yeniden şekillendirmeye devam edeceğini söyledi.

"Andrew Flintham, açıklamalarının devamında şu noktaların altını çizdi:

“Müşteriye seçme şansı tanıyacağız”

Yüzü yüze hizmetin önemli olduğunu biliyoruz ama gelecekte hizmetler daha fazla dijital alana taşınacak. Ayrıca bu bir müşteri çekme stratejisi. Dijital alt yapımızı daha da güçlendireceğiz ama müşteriye seçme şansı da tanıyacağız. Dolayısıyla bizimle nasıl iletişim kuracaklarını (dijital veya yüz yüze) onlar karar verecek.

“Özgüvenli seyahatçiler bile daha fazla güvenceye ihtiyaç duyuyor”

Son 20 ayda dünya çok değişti ve seyahat sektörü de bundan muaf değil. Müşteriler artık farklı beklentiler içinde ve farklı davranışlar sergiliyor. En öz güvenli seyahatçiler bile daha fazla güvenceye ihtiyaç duyuyor ve herkes tatillerine daha çok önem veriyor.

Giderek daha fazla sayıda insan rezervasyonunu online yapıyor, rezervasyonlarını online olarak yönetiyor veya bir seyahat danışmanıyla konuşmak istiyor.

“Bu model büyüyecek”

Bu yolculuğa (dijitalleşme ve online rezervasyonlara ağırlık verme) 2019 yılında başladık ve bu trendin büyüyeceğine inanıyoruz. Gerçek yaşamda insanları görmenin ve onlarla konuşmanın önemli olduğunu biliyoruz ama bizim TUI danışmanlarımız sadece tatil satışı ile ilgilenmiyor, aynı zamanda misafirlerimize tatil için ilham veriyor ve tatile çıkma konusunda onları destekliyor."Bu Haber 10.11.2021 - 20:11:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.