TTYD’den GİB ve TÜİK’e ziyaret

TTYD’den GİB ve TÜİK’e ziyaret

TTYD heyeti, Türkiye İstatistik Kurumu ve Gelir İdaresi Başkanlığını ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.


Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu, sektörün kalkınma ve büyüme potansiyeline katkı sağlamak amacıyla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Dr. Erhan Çetinkaya ve Gelirler İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar’a ziyaret gerçekleştirdi

Dernek Başkanı Oya Narin’in başkanlığında TTYD heyeti, ilk olarak 11 Haziran 2024 tarihinde TÜİK Başkanı Dr. Erhan Çetinkaya başkanlığındaki TÜİK temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. TÜİK ile gerçekleşen görüşmede, turizm uydu verilerinin açıklanmasıyla turizmde katma değer, gayri safi yurtiçi hâsıla ve işgücü piyasasına etki benzeri hesaplamaların doğrudan yapılmasının mümkün hale geldiği, bunun da turizm araştırmalarının önünü açacağı değerlendirildi.

Toplantı sonunda, TTYD, sektörün kalkınma ve büyüme potansiyeline katkı sağlamak amacıyla veri altyapısı oluşturulması amacıyla TÜİK ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu dile getirdi. 

TTYD Yönetim Kurulu daha sonra Gelirler İdaresi Başkanı Sayın Bekir Bayrakdar’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar ile gerçekleşen görüşmede, turizm yatırımlarının finansal sürdürülebilirliğine yönelik TTYD önerileri masaya yatırıldı.

Başkan Narin, Orta Vadeli Plan'da sektöre atfedilen gelir hedefini yakalayabilmek için turizm yatırımlarının sağlam bir finansal zeminde gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu, bunun için atılacak adımların belirlenmesinde TTYD olarak işbirliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti.Bu Haber 14.06.2024 - 08:48:01 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.