Trabzonlu turizmcilerden aşı olanlara indirim

Trabzonlu turizmcilerden aşı olanlara indirim

Dünya genelinde yürütülen insanları aşı olmaya teşvik çalışmalarına Türkiye'den de Trabzon dahil oldu. İlde turizm sektöründe hizmet veren 30 işletme aşı olanlara indirim yapacak.


Trabzon'da 15 Temmuz itibariyle 2 doz aşısını da olmuş kişilere turizm işletmelerinde indirim uygulanmaya başlanacak. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ile Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği (TİSAD) tarafından halkı aşı olmaya teşvik etmek için kampanya hazırlandı. Kampanya çerçevesinde 30'a yakın işletme Ağustos ayı içinde aşı olan misafirlerine indirim yapacak.

“Aşı sayımız Türkiye ortalamasının üzerinde”

Aşı çadırı önünde açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Doktor Hakan Usta, "Aşı sayılarımız Türkiye ortalamasının üzerinde olsa bile bize göre az rakamlardayız. Aşı olan kişilere bir kısım işletmelerle teşvik oluşturmak amacındayız. İşletme sahipleri ilk ve ikinci aşısını 15 Temmuz’dan itibaren yaptıran kişilere, kendi iç düzenlerine uygun olarak indirim uygulayacaklar. Proje, 1 Ağustos’ta başlayıp 31 Ağustos’a kadar devam edecek. Bu teşvikle daha çok insanımız aşı olacak ve bu illetten birlikte kurtulma umudundayız.” dedi.

"Halkı cezalandırmak yerine teşvik etmeliyiz"

TİSAD Başkanı Murat Çavga da halkı ceza yerine ödülle aşı olmaya teşvik etmek istediklerini söyledi. Çavga, "Salgın sürecinde en büyük yarayı özel sektör aldı. Vakaların yeniden yükselmeye başlaması yüzünden ekim ve kasım ayında kapanma ihtimalinin önüne şimdiden geçmek gerek. Amacımız, aşılanan kişi sayısının arttırarak salgının hafiflemesi." ifadelerini kullandı.

Yayına hazırlayan: Erdoğan Karataş

Bu Haber 27.07.2021 - 10:08:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.