TOKİ İzmir-Özdere'deki turizm arazilerini açık artımayla satıyor

TOKİ İzmir-Özdere'deki turizm arazilerini açık artımayla satıyor
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Özdere'de bulunan 3 turizm arazisini satacağı, ihalenin ise 14 Ocak'ta yapılacağı belirtildi.


Açık artırma 19 milyon 482 bin TL’den başlayacak

TOKİ, İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Özdere Mahallesinde bulunan 3 turizm arazisini açık artırmayla satıyor. Özdere Mahallesindeki 1094 Ada 3 ve 4 parsellerle 1099 ada 1 parselde bulunan toplam 8 bin 100 metrekarelik üç arazi için açık artırmanın 19 milyon 482 bin TL'den başlayacağı öğrenildi. Söz konusu ihale Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın İstanbul Halkalı’daki İl Müdürlüğü Ek Binası Konferans Salonu’nda yapılacak.

''Betonlaşma olsun istemiyoruz''

Bir kısmı 2018 yılına kadar yeşil alan olan arazilerin satılmasına tepki gösteren Özdere Çevre Derneği Başkanı Hüseyin Yetim, satışın bilerek pandemi dönemine denk getirildiğini söyledi. Yenigün gazetesinden Kerim Uğur'un haberine göre Yetim, ''Biz tabi betonlaşma olsun istemiyoruz. Belediye bile karşı çıkmıyor böyle işlere hiç kimse müdahale edemiyor. Bir de TOKİ olunca kimse itiraz etmiyor. Sanıyorum onun müşterisi bile hazırdır. Buralar halkın kullanımında olmalı. Özdere için sağlıklı bir karar değil. Bu tür yerler halkımızın kullanımına bırakılmalı” diyerek tepki gösterdi.Bu Haber 02.01.2021 - 17:13:13 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.