Titanic İstanbul'da yeni otel açtı, Mardan için top bankada

Titanic İstanbul'da yeni otel açtı, Mardan için top bankada
Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, grubun yeni açtığı Titanic Downtown Beyoğlu'nda basınla bir araya geldi. İki yeni otel projesine daha başlayacaklarını açıklayan Aygün, Mardan için ise mülk sahibiyle el sıkıştıklarını, bankanın cevabını beklediklerini ifade etti.


TurizmGüncel

Yeni açılan bir otelin pastadan pay alabilmek için ilk etapta fiyatı bir miktar aşağıda tuttuğunu söyleyen Mehmet Aygün, ''ancak zamanla talebe bağlı olarak bu fiyatlar yükselir.'' dedi.FİYATLAR YÜKSELECEK

Politik kriz sürecinde düşen fiyatların, krizin aşılmasıyla birlikte daha da yükseleceğini ifade eden Aygün, ''Antalya'da mesela şu anda resort oteller tarihinin en yüksek doluluğunu yaşıyor. Oteliniz ve servisiniz iyiyse otelinizi de dolduruyorsunuz. Şu anda fiyatlar 55-60 euro arasında ama zamanla fiyatlar daha da yükselecek.'' dedi.

GİTMEDİĞİMİZ PAZARLARA GİTMEYİ ÖĞRENDİK

''İki senelik kriz bize gitmediğimiz pazarlara gitmeyi öğretti. Bu nedenle baya bir sayı yakaladık'' diyen Aygün, şu anda otelde İran, Filistin, Lübnan pazarında yoğunuz. Avrupalı misafirlerimiz de var. İstanbul'da artık bütün milletleri görebiliyoruz. Ama resort otellerde sıralama Rusya ve Almanya şeklinde devam ediyor.'' şeklinde konuştu.

20 YILLIĞINA KİRALADIK

Titanic Downtown Beyoğlu'nun yatırımının Seba İnşaat tarafından yapıldığını kaydeden Mehmet Aygün, Titanic Grubunun tesis için 20 yıllık anlaşma imzaladığını açıkladı.
 
Aygün, konuşmasının devamında şunları söyledi:

Otelciliğin yüzde 75'i servis demek. Servisi iyi yaparsanız insanlar sizi bir şekilde buluyor. Mesela Avrupa'daki otellerimizin yüzde 98'i Booking ile doluyor. Hamburg'da ve Antalya'da yeni oteller yapıyoruz. Şu anda işletmede olan toplam otel sayımız 13.

MARDAN'IN SAHİBİ İLE EL SIKIŞTIK

Mardan Palace'ın sahibiyle el sıkıştık ama otel bankanın elinde. Oradan gelecek cevaba göe hareket edeceğiz. Öyle bir otelin atıl kalmasını istemiyoruz. İster biz, ister başkası, bu oteli birilerinin açması gerekiyor. Şu anda banka yönetiminde gelecek haberi bekliyoruz. Yıllık 8 milyon euro teklifinde bulunduk.İSTANBUL İÇİN 10 MİLYON TURİST NE Kİ?

Bugün Berlin'e 40, Paris'e 45 milyon turist geliyor. 10 milyon turist İstanbul için ne ki? Yapılan oteller aslında potansiyele göre hiçbir şey değil. İstanbul'a neden 40 milyon turist gelmesin?

KİRALAMA DAHA MANTIKLI GELDİ

Bu oteli kendiniz yapmaya kalksanız 100 milyon euro harcarsınız. Bankaya yüzde 5 faiz verseniz ne kazanacaksınız? Bu nedenle kiralama daha mantıklı geldi.

DESİNLER DİYE OTEL YAPMAYIZ

Desinler diye, isim olsun diye otel yapmayız. Bizim için her yer Titanic. Nerede otele ihtiyaç varsa biz orada oluruz. Ancak biz bankaların parasını kullanıyoruz dolayısıyla yatırımı yaparken karlılığa bakmak durumundayız. Mesela ben Giresunluyum ama kendi memleketime otel yapamıyorum. Çünkü eviriyorum, çeviriyorum, hesaplıyorum zarar ediyor.

OTELDE DOLULUK YÜZDE 99

Otel şu anda yüzde 99 dolu. Daha çok tur operatörleri ile deva ediyoruz. İnternet kanallarından da satışlar geliyor. Otelde 264 oda var. İstanbul'da Leed Gold sertifikasına sahip sayılı çevreci otellerden biri. Şu anda otelde 154 kişi çalışıyor.Bu Haber 07.08.2018 - 11:27:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ALI GÜNEY - 08.08.2018 - 06:26

    Titanic Gurubunu yaptigi yatirimlardan ve servislerinden dolayi kutluyorum. Insallah Mardan Palace otelide alip acabilirler.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.