Titanic Avrupa'ya açılıyor, ilk otelini Berlin'de açtı

Titanic Avrupa'ya açılıyor, ilk otelini Berlin'de açtı
Türkiye’de ilk Antalya’da açtığı Titanic otel zincirini büyüten Mehmet Aygün, Almanya’ya yöneldi. Berlin’de biri yeni açılan, diğeri inşaat aşamasında iki otel yatırımı olduğunu belirten Aygün Şirketler Grubu Başkanı Mehmet Aygün, “50 milyon Euro yatırım yaptık. Avrupa’da büyüyeceğiz” dedi.


 
Buz dağına  çarparak batan efsanevi gemi Titanic’in adıyla oteller zinciri kuran gurbetçi işadamı Mehmet Aygün, bu kez Almanya’nın başkenti Berlin’e demirledi. Berlin’in merkezinde ilk otel açan Türk yatırımcılarından biri olan Aygün, şehrin doğu tarafında da ikinci otelinin inşaatına başladı. Almanya’da Hasır restoran zinciriyle büyüyen ve Titanic adıyla Türkiye’de otel zinciri kuran Aygün Şirketler Grubu Başkanı Mehmet Aygün, Almanya’daki iki otel için 50 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını söyledi. 

DÖNER GİBİ ÇOĞALACAK

Berlin’de 226 odalı dört yıldızlı otellerini 15 gün önce açtıklarını dile getiren Aygün, şöyle konuştu: “Doğu Berlin’in merkezinde ise inşaatına başladığımız 250 odalı proje, beş yıldızlı otel olacak. Bu şehirde sektörün nabzını yoklayıp oradan bütün Avrupa’ya açılacağız. Dönerde olduğu gibi Türk otellerini Avrupa’da çoğaltacağız. Almanya ve Avrupa’nın ihtiyaç olan diğer şehirlerinde oteller yapmaya devam edeceğiz. Avrupa’da Türk otel zinciri olarak yayılmayı hedefliyoruz. Türk müşteriler özellikle kendilerini evlerinde hissetsin istiyoruz. Otellerde hamam ve spa da var.” 

TÜRKİYE'DE ÜÇ PROJE

Türkiye’de de otel yatırımlarının sürdüğünü vurgulayan Aygün, biri Antalya’da 6’sı İstanbul’da 7 otelin hizmette olduğunu, üç tane de proje halinde otelleri bulunduğunu belirtti. Aygün, “İstanbul Balmumcu’da 60 milyon Euro’luk otel projemiz var. 10 milyon Euro yatırım yapacağımız Bayrampaşa’daki otel projesiyle ilk kez otel işletmeciliğine gireceğiz. Kendi yatırımlarımız dışında işletmecilik alanında da büyümek istiyoruz” diye konuştu.
 
HASIR'LA RESTORANDA BÜYÜMEYE DEVAM
 
HASIR markalı restoran sayısının 8’e çıkardıklarını aktaran Mehmet Aygün, şöyle konuştu: “İyi, kaliteli çalışanlar bulabilsem her yere açarım. Burada bir standart ve kalite tutturmak lazım. Kaliteyi bozmadan açabilsek her yerde açarız. Bu alanda daha Avrupa’yı doyuramadık, o nedenle Türkiye’ye getirme planımız yok. Avrupa’da açtığımız otellerin alt katlarında da Hasır restoran yapacağız. Berlin’de bir tane de İtalyan restoranı açmayı düşünüyoruz. Türk yemekleri yerine başka tarz yemek arayan Türkleri hedefliyoruz.”
 
TURİZMİ BİLİRİZ BAŞKA SEKTÖRLERE GİRMEYİZ
 
AYGÜN Şirketler Grubu’nda beş firma bulunduğunu dile getiren Mehmet Aygün, şöyle konuştu: “Aile fertleri olarak çalışıyoruz. İnşaatlarla beraber bugün 2 bin 500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Turizm alanında devam edeceğiz, bildiğimiz iş bu. İnşaata ya da başka sektöre girme planımız yok. Herkes bildiği işi yapsın isteriz. Resort ve şehir otelciliğinde büyüyoruz.”
 
GARSONLUKLA BAŞLADI
 
Giresunlu olan Mehmet Aygün, altı çocuklu bir aileden geliyor. Babasını kaybeden Aygün, küçük yaşta çalışmaya başlamış. Liseyi bitirdiği yıl dayısının yanına Almanya’ya gitmiş. Küçük bir restoranda garsonlukla işe başlayan Aygün, ilk otelini Antalya’da Titanic adıyla açtı. (Hürriyet)


Bu Haber 22.05.2011 - 11:13:36 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.