Tık başına ödemede Google'u hangi OTA'lar domine ediyor?

Tık başına ödemede Google'u hangi OTA'lar domine ediyor?
Kantar Medya tarafından yapılan araştırma, Google üzerinden tık başına ödemede (pay per click - PPC) dev online acenteler masaya yatırıldı. Araştırmada, 2018 yılının ilk çeyrek verileri değerlendirildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Araştırmaya göre, küresel online devi Booking.com ilk çeyrekte 20 milyon pounluk bir sıçrama yaparak 474 milyon gösterim karşılığında 97 milyon poundluk bir PPC değerine ualştı.ORGANİKTE LİDER TRİPADVISOR

Booking.com büyük sıçrama yapsa da, liderlik hala TripAdvisor'da. TripAdvisor, 1 milyar 353 milyon gösterim karşılığında 121 milyon pounluk PPC değerine ulaştı.

ÜÇ AYDA 4.8 MİLYAR SAYFA GÖSTERİMİ

Google üzerinden yapılan organik aramalar göz önüne alındığında, önde gelen 10 OTA şirketinin 4.8 milyar sayfa gösterimine ulaştığı görülüyor. 3 ayda 410 milyon tıklama alan bu şirketler için tahmin edilen PPC değerinin toplamı ise 662 milyon poundu buluyor.

Önde gelen 10 OTA şirketinin ilk 3 ayda Google'a ödediği PPC tutarı ise 65 milyon pound civarında.

EN BÜYÜK 10 OTA ŞİRKETİNE İLİŞKİN ORGANİK ARAMALARÖDEDİĞİ PPC'YE GÖRE EN BÜYÜK 10 OTA ŞİRKETİ


Bu Haber 09.06.2018 - 12:28:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Google Adwords Kazanıyor - 09.06.2018 - 01:43

    Bu sistemde kazanan her daim google adwords oluyor. Ornek verecek olursak. Antalya ya tatile gidecek bir insan araç kiralamak ister ve google a "" antalya rent a car "" yazar ise ilk 4 sırada google reklamları cıkmaktadır tıklama bası malıyet 2,5 tl cıvarında, sonra ki 4 sırada google haritalar cıkıyor , sonrasında ise organık sıralamalar cıkıyor. bir çok firma para harcıyor seo yaptırıyor ama boşa !!! onun yerine google para kazandırsa daha cok ıs gelecektır. #google

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.