THY’nin yeni havalimanı hazırlıklarını anlatan Aycı, ortaklık iddiaları hakkında ne dedi?

THY’nin yeni havalimanı hazırlıklarını anlatan Aycı, ortaklık iddiaları hakkında ne dedi?
Uçuşlarının yüzde 10’unu İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştiren THY, tüm operasyonlarını Atatürk Havalimanı’ndan yeni havalimanına kaydırmaya hazırlanıyor. Şu anda odaklandıkları tek konunun taşınma olduğunu belirten İlker Aycı, THY için iddia edilen İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ortak olacak kulisleri ile ilgili de açıklama yaptı…

Tüm operasyonlarını İstanbul Havalimanı’na taşımaya hazırlanan Türk Hava Yolları’nda (THY) hazırlıklar son hızıyla sürüyor. Şimdilik uçuşlarının yüzde 10’unu yeni havalimanından gerçekleştiren THY, “büyük göç” sonrası yaşanabilecek aksaklıklara karşı önlem almaya çalışıyor.

GECİKMELERE KARŞI TOLERANS EN ÜST SEVİYEDE OLACAK

Habertürk’ten Yavuz Barlas’ın bugünkü yazısına göre, uçuşlarda yaşanabilecek gecikmelerin yanında, havalimanının çok büyük olması ve henüz metro ile ulaşımın sağlanamaması sebebiyle yolcuların uçağa ulaşmasında yaşanabilecek gecikmeler en önemli başlığı oluşturuyor. İlk haftalarda yaşanacak geciklemelerde yolcuların mağdur olmaması için bir süre belki de vaka vaka incelemeyle yolcu gecikmelerine karşı tolerans en üst seviyede tutulacak.

Daha da önemlisi THY, TGS bünyesine kattığı bin 100 kişi ile havalimanında yolculara uçağa kadar rehberlik yapacak. Havalimanı giriş noktalarından uçuş kapılarına kadar şu an eğitimde olan yeni personel yolcuların zamanında uçağa binişi için yol gösterecek.

‘BU SINAVI VERMELİYİZ’

Taşınma öncesi Barlas’a açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şunları söyledi:

"Yolcular için özel videolar hazırlıyoruz. Daha havalimanına gelmeden adım adım geçecekleri noktaları burada göstermiş olacağız. Akla gelen soruları da burada yanıtlıyor olacağız ama daha önemlisi TGS bünyesinde olan şu an eğitimdeki personelimiz. Onlar yolculara göz teması mesafesinde olacak. En ufak bir problemde hızla yardımcı olacaklar. Gecikmelere karşı yönlendirme yapacaklar. Sonuçta bugün rekor düzeydeki başarılı bilanço rakamlarımızı sizinle paylaştık. Bu büyümeleri sürdüreceksek, bu gelirleri artıracaksak yeni yuvamızda da aksamaları en aza indirmek mecburiyetindeyiz. Bu sınavı vermeliyiz."

‘ORTAKLIK KESİNLİKLE GÜNDEMDE YOK’

Peki son dönemde finansalları da yerinde olan THY için iddia edilen İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na ortak olacak kulisleri ile ilgili ne diyor İlker Bey?

Zira İstanbul Havalimanı, son olarak ortakların birbirine hisse satışı ile gündeme gelmişti. O noktada gözler başta THY olmak üzüre, TAV gibi sektörün deneyimli isimlerine de çevrilmişti.

İlker Aycı, kesin bir dille gündemlerinde olmadığını ifade ederken, “Şu anda odaklandığımız tek konu taşınma. 86’ncı yılını kutlayan THY’nin tek gündem maddesi bu” dedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız


Bu Haber 06.03.2019 - 11:46:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.