THY ve Pegasus Rusya'da haziran ayı için ne karar verdi?

THY ve Pegasus Rusya'da haziran ayı için ne karar verdi?
Rus taşıyıcıların aksine, THY ve Pegasus'un Rusya'da haziran ayını iptal etmediği belirtildi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Aeroflot ve Pobeda'nın haziran, S7'nin ise ekim sonuna kadar Türkiye programını iptal ettiği Rusya'da, THT ve Pegasus haziran ayını olağan şekilde planlamaya ve bilet satışı yapmaya devam ettiği belirtiliyor.

Rus turizm portalı TourDom'a konuşan Türk Hava Yolları yetkilisi, uçuşların başlayacağına ilişkin bir garanti olmadığını, THY'nin ise şimdilik haziran ayı biletlerini ücretsiz erteleme olanağı getirdiğini belirtti. Ancak haberde, 'bilet değişikliği ücretsiz yapılsa bile müşteriler biletlere farklı fiyatlar ödemek zorunda kalacak' yorumu yapıldı. Buna karşın yetkili, iptal durumunda iadelerin 3 gün içinde yapılacağını da söyledi.

THY gibi Pegasus'n da Rusya'da haziran ayı uçuş planını olağan şekilde yaptığı ifade edildi. Her iki taşıyıcının haziran kararının mayıs sonuna doğru belli olacağı kaydedildi.

Rusya’da koronavirüsle mücadele sürecini yöneten Operasyon Merkezi’nin resmi bir açıklaması olmamasına rağmen, Rus taşlıyıcılar Pobeda ve Aeroflot haziran, S7 ise ekim sonuna kadar Türkiye programını iptal etmişti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, uçuşların başlamasını görüşmek üzere Rusya’ya bir ziyaret gerçekleştirmiş, yapılan açıklamalarda, Rus heyetinin koronaya karşı alınan önlemleri yerinde görmek amacıyla Türkiye'ye bir ziyaret yapacağı belirtilmiş ancak net bir tarih verişmemişti.Bu Haber 21.05.2021 - 08:40:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Demet 22.05.2021 - 12:34

    Insallah asi olanlar icinde PCR Negativ test istemeyi 1 haziran dan sonrada birakirlar. Sadece aşi olmayanlar icin gecerli olur umarim.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.