THY ve Pegasus İsrail uçuşlarını durdurdu

THY ve Pegasus İsrail uçuşlarını durdurdu

Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları, ‘Aksa Tufanı’ operasyonu nedeniyle İsrail uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.


İsrail’in abluka altında tuttuğu Gazze’de, Hamas’ın silahlı kanadı olarak bilinen İzzeddin Kassam Tugayları tarafından başlatılan ‘Aksa Tufanı’ operasyonu nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus Hava Yolları, Tel Aviv’e yaptığı uçuşlara ara verme kararı aldı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda “İsrail'de yaşanan mevcut durum sebebiyle seferlerimize ikinci bir bildirime kadar ara verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Pegasus da İsrail uçuşlarını durdurma kararı aldı

Pegasus ise sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "İsrail kalkışlı-varışlı seferlere ait biletleri ücretsiz olarak açığa alabilir veya iptal ederek kesintisiz iade alabilir, ücretsiz olarak tarih değişikliği yapabilirsiniz. Bilet işlemlerinizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. 31 Ekim sonrası uçuşlarımıza ilişkin güncel bilgiler için duyurular sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz" ifadeleri kullanıldı.

Operasyonun ardından başta Lufthansa, Emirates, Air France-KLM, Ryanair,  Aegean, Swiss, Austrian Airlines, Wizz Air, Air Canada ve Polonya hava yolu LOT İsrail uçuşlarını iptal etmiş, Rusya ve İsviçre’deki tur operatörleri ise turları durdurma kararı almıştı.Bu Haber 11.10.2023 - 08:32:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.