THY ve Pegasus Fas uçuşlarını durdurdu

THY ve Pegasus Fas uçuşlarını durdurdu

Türk Hava Yolları ve Pegasus, 30 Kasım’dan 14 Aralık’a kadar Fas uçuşlarını geçici olarak durdurdu.


Fas Sivil Havacılık Otoritesi’nin aldığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında hava sahasını uluslararası uçuşlara kapatması kararının ardından Pegasus ve Türk Hava Yolları Fas uçuşlarını durdurdu.

Türk Hava Yolları, Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Fas Sivil Havacılık Otoritesi Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 30 Kasım – 13 Aralık (dahil) tarihleri arasında Fas hava sahasını tüm uluslararası uçuşlara kapatma kararı almıştır. Fas’taki uçuş noktalarımız Marakeş ve Kazablanka’ya gerçekleştirdiğimiz uçuşlar alınan karar uyarınca karşılıklı olarak durdurulmuştur. Misafirlerimiz bilet değişiklik, iptal ve iade işlemlerini web sitemiz veya çağrı merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilir, detaylı bilgiye erişebilirler.”

Uçuşların durdurulduğunu Twitter üzerinden duyuran Pegasus ise “Resmi otoritelerin aldığı karar doğrultusunda; 30 Kasım 2021 tarihi itibarıyla Fas ile uçuşlarımız karşılıklı olarak 14 günlüğüne durdurulmuştur. Bir sonraki uçuşumuz 13 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecektir.” açıklamasını yaptı.Bu Haber 29.11.2021 - 13:03:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.