THY Uçuş Akademisinin ilk kadın pilotu Ezgi Tosunoğlu Koca vefat etti

THY Uçuş Akademisinin ilk kadın pilotu Ezgi Tosunoğlu Koca vefat etti

Türk Hava Yolları kaptan pilotu Ezgi Tosunoğlu Koca hayatını kaybetti.


2005 yılında kurulan Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Akademisinden (TAFA) mezun olan ilk kadın pilot Ezgi Tosunoğlu Koca 41 yaşında yakalandığı kanser sonucu vefat etti.

İTÜ Kimya ve Çevre Mühendisliği mezunu Koca, kendi grubunda 90 erkek arkadaşı arasında tek kadın olmakla birlikte, THY Uçuş Akademisinden mezun olan ilk kadındı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yaptığı paylaşımda “TAFA’nın ilk kadın öğrencisi (33. Filo, 2011 mezunu) ve THY’nin Akademi mezunu ilk kadın sorumlu kaptan pilotu (A320) Ezgi Tosunoğlu Koca kardeşimiz uzun süredir gördüğü kanser tedavisinden maalesef kurtulamayarak bugün Hakkın rahmetine kavuştu. Kendisi, çok çalışkan, çok mütevazı biri olarak biliniyordu. Cenab-ı Allah’tan kendisine rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekanı Cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaptan Pilot, İstanbul Esenyurt İhsan Murat Bilgiç Camiinde 24 Mart Cuma günü (Bugün) Cuma namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak.Bu Haber 24.03.2023 - 09:23:23 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Bassagligi

    Etem Esendemir 24.03.2023 - 04:33

    Hanimefendiye Tanri dan rahmet, ailesine sabirlar diliyorum.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.