THY Rusya’da en yakın rakibinin 3 kat üzerinde

THY Rusya’da en yakın rakibinin 3 kat üzerinde

Rusya'da açıklanan verilere göre, ülkeye en fazla uçuş yapan yabancı hava yolu şirketleri arasında THY açık ara lider.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyon nedeniyle batılı devletler tarafından sivil havacılık sektörüne büyük ambargolar getirilen Rusya'ya, hali hazırda 30 yabancı hava yolu şirketinin uçtuğu belirtiliyor. Bu hava yolu şirketlerinin sadece haziran ayında Rusya'ya 3 bin 500 uçuş düzenlediği açıklandı.

THY açık ara lider

Türk Hava Yolları, 1.395 uçuşla, haziran ayında, Rusya'ya en faz uçuş düzenleyen yabancı hava yolu şirketleri arasında ilk sırada yer aldı. THY'nin yaptığı uçuşların 676'sı Vnukova (Moskova), 277'si Pulkova (St Petersburg) ve 209'u Domodedovo (Moskova) havalimanlarına yapıldı.

En çok uçuş yapan diğer hava yolu şirketleri

THY'nin ardından Rusya'a en fazla uçuş yapan ikinci hava yolu şirketi 420 uçuş Özbekistan Hava Yolları yaptı. Onu, 392 uçuşla Belavia takip etti. Ancak Belavia Hava Yolları B767, B757 ve A320 gibi geniş gövdeli uçaklarla uçtuğu için taşıdığı yolcu sayısı Özbekistan Hava Yollarının iki katı.

Haziran ayında Rusya'ya en fazla uçuş yapan diğer hava yolu şirketleri ise 182 uçuşla flydubai, 167 uçuşla Kırgız hava yolu Avia Traffic Company ve 146 uçuşla Pegasus Hava Yolları oldu.

THY ve Pegasus'un haziran ayında Rusya'ya yaptığı toplam uçuş sayısı 1.500, arz ettiği koltuk sayısı ise 300 bin oldu.Bu Haber 27.06.2022 - 08:44:53 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.