THY Rusya'da yolcu rekoru kırdı, acentelerini ödüllendirdi

THY Rusya'da yolcu rekoru kırdı, acentelerini ödüllendirdi
Bu yıl Rusya'da 2 milyon yolcu ile rekor kıran THY, düzenlediği bir gece ile birlikte çalıştığı acenteleri ödüllendirdi.


THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, 2017’nin Türk Hava Yolları için Rusya’da bir rekor yılı olduğunu belirterek sene sonuna kadar 1,5 milyonu Moskova’dan olmak üzere Rusya’dan toplam 2 milyon yolcu sayısına ulaşacaklarını belirtti.Gazetem.Ru'nun haberine göre Moskova’daki Radison Royal Otel’de gerçekleştirilen ödül töreninde açıklamalarda bulunan Deribaş şoyle konustu:

''ACENTELERİ VE TUR OPERATÖRLERİNİ TEŞVİK EDİYORUZ''

“Biz bu tür etkinlikleri genellikle en az yılda bir defa bu çapta yapmaya çalışıyoruz. Belli başlı Top 100, top 50 acentenin yetkililerini ve tur operatörlerinin temsilcilerini toplantıya çağırarak bu etkinliği yapıyoruz. Amacımız hem aceteleri hem de tur operatörlerini teşvik etmek. Onlara plaketler vererek, hediyeler vererek daha iyi çalışmalarını teşvik etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda yılbaşı yemeği şeklinde olması için toplantılarımızı yılbaşına yakın yapıyoruz. Bildiğiniz üzere Ruslar yılbaşı yemeğine çok önem veriyorlar biz de onun için bu tarihi yılbaşından önceye denk getirmeye çalışıyoruz.

Rusya THY olarak, bu seneki rakamlarımızı kriz öncesi rakamlarla veya en iyi yıllardaki rakamlarımızla bile karşılaştırdığımızda yıl rekor kırıyoruz. Bir buçuk milyonu Moskova’dan olmak üzere ,Rusya’da uçtuğumuz diğer 9 nokta ile birlikte bu yıl İstanbul’a, Ankara’ya, Antalya’ya ve İstanbul ötesine Rusya’dan 2 milyon yolcu taşımış olacağız.”

''HADİ BU RAKAMI 3 MİLYONA ÇIKARALIM''

2017’de Rusya’da en fazla THY bileti satarak pazar lideri birincilik ödülü alan VIP Service firması yetkilisi Dmitriy Gorin ise aldığı ödül sonrası yaptığı açıklamada “Thy’ye çok teşekkür ediyorum. Biz sabahları Moskova Vnukova havaalanına geldiğimizde tabloda aynı anda 11 tane THY uçuşu görmekten çok mutlu oluyoruz. Hadi 2 milyon ile yetinmeyelim ve bu rakamı 3 milyona çıkaralım” dedi. Rusya pazarında en fazla THY bileti satan ikinci firma “Avia Center” olurken, üçüncülük ödülünü ise “OneTwoTrip” firması aldı.

Gecede davetliler THY’nin kabin içi aşçıları tarafından Türk lokumu ile karşılanırken, ayrıca Türk yemekleri ikram edildi.


Bu Haber 08.12.2017 - 09:08:24 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.