THY personelinin yeni üniformaları belli oldu

THY personelinin yeni üniformaları belli oldu
Türk Hava Yolları personelinin giyeceği yeni üniformalar basına tanıtıldı.

Birkaç yıl önce tasarımları basına sızan ve kamuoyunda alay konusu olan THY personelinin yeni kıyafeti belli oldu.

Hürriyet'te yer alan habere göre THY hostesleri antrasit, kabin amirleri ise kırmızı ağırlıklı kıyafetler giyecek.

thy_uniform

THY personelinin yeni kıyafetlerinin İtalyan modacı Ettore Bilotta tarafından tasarlandığını yazan Uğur Cebeci, şu ifadeleri kullandı:

''Yeni üniformalarla iki önemli gizli uçuş yapıldı. İki uzun hattaki uçuşta üniformalar denendi. 5 Ocak 2018’de Tokyo uçuşu kış iklim koşullarında, 12 Ocak 2018’de Johannesburg uçuşu yaz iklim koşullarında yapıldı. İlk uçuşta uçak tipi Boeing 777, diğerinde ise Airbus 330 seçildi. Şapkadan etekliğe, pantolondan ayakkabıya rahatlık, estetik, yolcu görüşü büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirildi. Tek kare fotoğraf sızmaması sağlandı.

Şirketin bayrak kırmızısı ana rengine katılan antrasitten griye kadar her rengin uzlaşması dikkatlice izlendi. Kabin memuru kadınlar ve erkekler arasında geniş bir araştırma yapıldı, fikirler değerlendirildi. ‘Flow’ (akış) tasarımının Türk kültürüne ilişkin alt yapısı oluşturuldu.

Tüm uçaklarda yeni kabin renginin yansıtılması için uçak içi özel kitler hazırlandı. Amenity kitler, battaniye, uyku seti, hepsi bir bütünlük içinde oluşturuldu. Erkek kabin memurları, yani steward’ların smokin yakaları, çok iyi tasarlanmış ayakkabıları, uçan şeflerin (flying chef) kıyafetleri hepsi bir uyum içinde yolcunun huzuruna çıktı. İlk değerlendirmeler de 10 üzerinden 10 aldı.''

YAHYA ÜSTÜN: SABIRSIZIZ'

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün ise, THY personeiinin yeni üniformaları ile ilgili şu mesajı paylaştı:

''Yeni kıyafetleri ile bayram sabahını bekleyen bir çocuk gibi heyecanlıyız. O çocuk kadar hareketli ve dinamiğiz. Yeni evimizde yaşayacağımız sayısız güzel gün için meraklıyız. İstanbul Yeni Havalimanı’nda Dünya havacılığını Kırmızıya ve Beyaza boyamak için sabırsızız.''

thy_uniform3Bu Haber 12.09.2018 - 09:19:34 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.