Thomas Cook'un ipini Boris Johnson çekti

Thomas Cook'un ipini Boris Johnson çekti

Gazeteci Neil Clark, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un bir günde aldığı iki çelişkili kararı yazdı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Russia Today'de bir makale yazan gazeteci Neil Clark, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'un bir günde aldığı iki çelişkili kararı yazdı. Thomas Cook'u kurtarmak için 150 milyon pound vermeyerek şirketin ipini çeken Johnson'un, aynı gün katıldığı BM Genel Kurulu'nda kamu bütçesinden çok daha büyük bir harcamaya neden olacak İran'a saldırı planının bir parçası olmamayı reddettiğini belirten Clark, şunları yazdı:

İran’a saldırıya ‘evet’, Thomas Cook’u kurtarmaya ‘hayır’ dedi

''İngiltere hükümetinden bir günde iki farklı karar. Başbakan Boris Johnson, 150 milyon pound yatırım yapıp Thomas Cook'u kurtarmayı reddederek şirketin ölüm emrini imzaladı. Johnson, 'Johnson, “Şirket böyle bir yöne giderken yönetim kurulu kendisine nasıl böyle ödemeler yapabiliyor? Thomas Cook'u kurtarmak gelecekte finansal sorun yaşayacak şirketler için ahlaki bir tehlike oluşturur' diyerek Thomas Cook’un İngiltere devleti tarafından kurtarılmasının söz konusu olmadığını söyledi

Daha sonra BM Genel Kurulu'na katılmak için New York'a giden aynı Boris Johnson, İran'a yönelik bir saldırının dışında kalmayacaklarını açıkladı.

Körfezde İran'a yönelik bir saldırıya katılmanın maliyetinin Thomas Cook'u kurtarma maliyetinden daha yüksek olacağından emin olabiliriz. Sadece birkaç günlük İran saldırısının maliyeti bile Thomas Cook'u kurtarma maliyetinden çok daha fazla olacak. Bunun üstüne bir de, saldırının dünya petrol piyasası üzerinde yaratacağı yıkıcı etkiyi ekleyin.''Bu Haber 24.09.2019 - 09:54:22 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.