'Thomas Cook' markası geri dönüyor

'Thomas Cook' markası geri dönüyor

İflas sonrası Thomas Cook'un markalarını satın alan Fosun, şirketi online tur operatörü olarak yeniden faaliyete geçiriyor.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Geçtiğimiz yılın eylül ayında iflas eden Thomas Cook'un markalarını kasım ayında 11 milyon pounda satın alan Çinli yatırım şirketi Fosun, Thomas Cook'u yeniden ayağa kaldırıyor.

İflastan önce yüzde 18 ile Thomas Cook'un en büyük hissedarı olan Fosun'un Thomas Cook'u online tur operatörü olarak yeniden faaliyete geçireceği belirtiliyor.

Eski Thomas Cook çalışanlarını işe aldı

Times'ta yer alan habere göre Fosun bu amaçla, özellikle teknoloji ağırlıklı çalışan, pek çok eski Thomas Cook çalışanını işe aldı. Thomas Cook'u tamamen bir dijital seyahat şirketi olarak yeniden konumlandıracağını açıklayan Fosun, şirketin eski strateji ve teknoloji direktörü Alan French, eski finans müdürü Raj Sharma ve eski e-ticaret ve satış müdürün Phil Gardner'i işe aldı.

Temmuzda faaliyete geçecek

Fosun'un yakında ATOL lisansı için İngiliz Sivil Havacılık Kurumu'na (CAA) müracat edeceği ve teemmuz ayında şirketin yeniden faaliyete geçeceği ifade edildi.Bu Haber 20.01.2020 - 14:33:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.