Thomas Cook: İspanya'da yükselen fiyatlar 2018'de Türkiye'ye yarayacak

Thomas Cook: İspanya'da yükselen fiyatlar 2018'de Türkiye'ye yarayacak
Avrupa'nın ikinci büyük seyahat grubu Thomas Cook'un CEO'su Peter Fankhauser, İspanya'da yükselen otel fiyatlrının 2018 yılında Türkiye'ye yarayacağını açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya gibi rekabetin yüksek olduğu bir pazarda gelirlerini yüzde 7 oranında arttırdıklarına dikkat çeken Peter Fankhauser, online satışlarının ise yüzde 22 yükseldiğini ifade etti. Fankhauser ayrıca, kendi bünyelerindeki otellere dönük satışların ise yüzde 9 oranında arttığını kaydetti.İNGİLTERE'DE KARI DÜŞTÜ

Ancak Thomas Cook'un İngiltere'deki karı, toplam gelirlerde yüzde 3 artış kaydedilmesine rağmen, yüzde 23 oranında azalarak 111 milyon pounda geriledi. Bu gerilemede, İspanya destinasyonundaki yüksek rekabet, zayıf pound ve Akdeniz çanağındaki Türkiye, Mısır ve Tunus gibi destinasyonlarda yaşanan çalkantılar temel rol oynadı.

''TÜRKİYE VE MISIR İSPANYA'DAKİ BASKIYI HAFİFLETECEK''

2018 yaz sezonu trendleri ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Peter Fankhauser, ''erken rezervasyonlar iyi gidiyor. Türkiye ve Mısır rezervasyonlarındaki toparlanma, rekabetçi İspanya pazarında oluşan baskıyı azaltacak. 2017 yılında, her 100 müşterimizden 42'sini İspanya'ya götürdük.'' ifadelerini kullandı.

''İSPANYA'DA YÜKSELEN FİYATLAR TÜRKİYE'YE YARAYACAK''

İspanya'da yükselen fiyatların Türkiye'ye yarayacağına işaret eden Fankhauser, ''Yaz seozonunun sonuna doğru Türkiye rezervasyonları toparlandı. Önümüzdeki yıl, otelcilerin tesislerinde yapacakları iyileştirmeden dolayı İspanya tatili yüzde 6-10 daha pahalı olacak.'' dedi.


Bu Haber 24.11.2017 - 11:15:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.