Thomas Cook Çinli şirkete mi satılacak?

Thomas Cook Çinli şirkete mi satılacak?

Çinli şirketin, zor günler yaşayan İngiliz tur operatörü Thomas Cook'a bir teklif götürmeye hazırlandığı belirtildi.


TurizmGüncel – Dış Haberler

2018 yılında ve 2019 yılının ilk çeyreğinde zarar açıklayan ve sonrasında hava yolu şirketini satabileceğini duyuran Thomas Cook'un Çin'in ünlü yatırım fonu Fosun'a satılabileceği belirtildi.

SkyNews'in iddiasına göre Fosun, 1841 yılında kurulan dünyanın en eski seyahat şirketi Thomas Cook'un tur operatörlüğü bölümünü satın almak için teklif verebilir.

Son dönemde Thomas Cook'un hem şirketin kimi bölümlerine hem de geneline ilişkin teklifler aldığı belirtilen SkyNews haberinde, Thomas Cook'un şubat ayında 'Hava yolu şirketini satabiliriz' açıklamasına ve sonrasında ise 21 satış mağazasını daha kapatma kararı aldığına değinerek şirketin zor durumda olduğuna dikkat çekti.

Fosun ve Thomas Cook, Çin'de ortak bir şirkete sahip. Fosun ayrıca, daha önce satın aldığı Club Med otelleri için de Thomas Cook ile iş birliği yapmıştı.

Yılda otalama 19 milyon yolcuya hizmet veren ve 9 milyar pound ciro elde eden Thmas Cook'un 16 ülkede toplam 22 bin çalışanı bulunuyor.Bu Haber 22.04.2019 - 14:23:02 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.