The Times Yazdı: Türkiye kırmızı listeden çıkarılıyor

The Times Yazdı: Türkiye kırmızı listeden çıkarılıyor
İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Times, yeni seyahat güncellemesinde Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılacağını ileri sürdü.

TurizmGüncel - Dış Haberler

The Times gazetesi, bugün açıklanması beklenen seyahat güncellemesinde İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaracağını ileri sürdü. Times'ın haberi, Reuters tarafından da duyuruldu. Haberde, onlarca ülkenin kırmızı listeden çıkarılacağı kaydedildi.

Yapılacak seyahat güncellemesinde ayrıca, trafik ışığı sistemini basitleştirmek için amber (kehribar) sınıflandırmasının kaldırılacağı belirtilen haberde, bunun yeribe ülkelerin yeşil veya kırmızı olarak sınıflandırılacağı ifade edildi.

İngiltere'ye dönüşte yolcuların otel karantinasına alındığı ülke sayısının yarıya düşürüleceğini ileri süren gazete, "Bu da ülkelerin büyük çoğunluğunun İngiliz turiste açılması anlamına geliyor." ifadeleri kullanıldı.

Haberde ayrıca, PCR testinin aşılanmış yolcular için kaldırılacağını, bunun yerine son 72 saat içinde yapılmış yanal akış testinin isteneceği belirtildi.Bu Haber 17.09.2021 - 08:33:58 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir - 17.09.2021 - 10:02

    Bunu çok büyük bir olaymış gibi yansıtmayın. Duyan da turist akını olacak sanır. Birkaç akşamcı ingiliz gelecek diye ne kadar heyecan yaptınız hele.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.