Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor

Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, yeni bir markayı turizm sektörüne kazandırıyor. Ekonomik bir fiyatla, maksimum rahatlığın ön plana çıkacağı Jeans Club Hotels, şirketin gençlere yüzü dönük bir alt markası olacak.

Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Tez Tour, Jeans Club Hotels markasını sektöre sunuyor
Eda Özsoy - Turizm Güncel

ALKAN Grup’tan Korhan Alşan, grubun yeni alt markasını Turizm Güncel’e anlattı. Korhan Alşan ile yaptığımız röportajı sizlere aktarıyoruz:

Yeni markanız Jeans Club Hotels 2014 yaz sezonunda kapılarını müşterilerine açıyor. Bize biraz bu yeni konsept ile ilgili bilgi verebilir misiniz?


"Jeans Club Hotels TezTour'un yenilikçi otel markası. Operasyona Tekirova Bölgesi'nde üç ayrı otel ile başlanıyor. Bu otellerin iki tanesi 400 ve 100 oda olmak üzere ikinci sırada, diğer bir tanesi  250 oda kapasitesi ile denize sıfır konumda yer alacak. Ana konsept çok ekonomik bir fiyata konukların maksimumum rahat edeceği, konforlu ve gençlere yüzü dönük bir marka yaratmak üzerine kurgulandı. Markanın ana hedef profili yine BDT ülkeleri. Ancak pazar çeşitlendirilmesi ile diğer aktif pazarlarında müşteri potansiyelleri üzerine çalışmalar devam ediyor. Otellerin sadece yaz sezonunda açık olması planlanmakta. "

ADON ŞİRKETİYLE FRANCHİSE YAPTIK

Otellerin işletme süreci için nasıl bir model uygulanacak?


"Jeans Club Hotels'de TezTour marka geliştiren ve aynı zamanda hak sahibi pozisyonunda. İlk üç otel için İşletmeci olan Adon Limited şirketiyle bir franchise anlaşması söz konusu. Adon firmasının sahibi Ahmet Çetinkaya’dır. Kendisi işletmeciliğini üstlenecek. Bu anlaşma kapsamında markamızı ve konseptimizi kiralamış oluyoruz. İşletmeci şirket marka  kriterlerimize göre, denetimlerimiz ve desteklerimizle işletmecilik faaliyetlerini yönetecek. TezTour da bu markanın Rusya'daki ana hedef müşteri kitlesine tur operatörlüğü yapma görevini üstlenecek."

ÇALIŞANLAR BLUE JEANS GİYECEK

Jeans Club Hotels'in Blue Jean kültürüyle alakası nedir?


="Otellerde çalışanlarımızın tamamı son derece rahat tasarlanmış Blue Jean kıyafetler giyecekler. Yine  dekorasyonda odalarda perdeler, sofalar minimalist bir mimari tarz ile blue jean temalı olacak. Havuz başındaki yeme-içme üniteleri daha çok fast food'a yakın konukların hızlı kolay ve rahat tüketebileceği şekilde tasarlanacak. Eğlence anlayışında sıkça partilerin yapıldığı, yoğun ve konsept aktivitelerin göze çarptığı ön ve arka sezonlarda gençlik gruplarını ağırlayabilecek , keyifli ve ekonomik tatil sunan bir konsept oluşturacağız"

ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURACAĞIZ

Böyle farklı bir konsept yaratmak nereden aklınıza geldi?


"Yaptığımız pazar değerlendirmelerinde görüyoruz ki 4 ve 3 yıldız otel işletmeciliğinde, müşteri memnuniyeti sağlamış, pazarda farklılaştırılmış, marka olmaya aday büyümeyi hedeflemiş bir ürün yok. Kitle turizmin içindeki yoğun talep üreten payın ekonomik dengeler bakımından bu alanda başarılı işler üretecek ürünlere yöneleceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla Jeans Hotels markasının bu kapsamda çok önemli bir boşluğu dolduracağını öngörerek bu markayı tasarladık."

2020 YILINA KADAR 20 JEANS CLUB HOTEL

Jeans Club Hotels olarak ileriye dönük hedefleriniz nelerdir?


"2020 yılına kadar 20 tane Jeans Club Hotel'e ulaşmayı makul görüyoruz. Bu otellerin hepsi Antalya'da olmayacak. Kemer, Bodrum, Alanya, Marmaris, Kuşadası, Yunanistan ve Mısır öncelikli hedefler arasında. Bu ürün gamının büyümede ciddi potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu segmentte çok fazla atıl, verimsiz çalıştırılan ve sürekli el değiştiren otelin var olduğunu biliyoruz. Bu gibi yatırımcılar için ciddi fırsatlar söz konusu olabilir. Teztour'un pazar gücü ve Jeans Hotels'in yenilikçi ürün fırsatları ile alternatif teklifleri değerlendirmeye hazırız.

GENÇLERE VE GENÇ KALMAK İSTEYENLERE…

TezTour'un bir alt markası olarak otellerin hedefi Rus turist diyebilir miyiz?


"Biz Tez Tour'un pazarlama gücüyle birlikte oluşan sinerjiyle başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Konsept kesinlikle sadece Rus turiste yönelik değil. Gençlere, yaşına rağmen genç kalmak isteyenlere ve tatillerinde rahatlık arayanlara yönelik bir marka oluşturduk."

"2014 yaz sezonuna yönelik satışlarımız başladı. İlk verilere göre gayet iyi gidiyoruz. Jeans otelleri TezTour'un katalogunda yer aldı. İnternet sitesi aktif. EMITT ile beraber Jeans Club Hotels için startı vermiş olduk. İç pazar ve Rus pazarı ana hedef pazarlar olarak tayin edildi. Ancak Belçika, Hollanda, vb  Avrupa ülkelerinden, hatta online kanallar sayesinde Dünya'nın çok çeşitli ülkelerinden de müşteri almayı bekliyoruz."

MİNİMUM 100 ODA OLACAK

Peki, Jeans Club Hotels'in işletmeci açısından yıldız sayısı gibi ön koşulları var mı?


"Jeans Club Hotels'in ana standartları arasında minimum 100 odaya sahip olmak, denize sıfır konumda veya sonrasında bir ya da ikinci sırada yer almak, ikinci sıradaki oteller için denize en fazla bir kilometre uzakta olmak ve genel olarak üç yıldızın altında olmamak şartları var. Jeans Hotels olarak İlk etapta faaliyete alınacak otellerden ikisi dört, bir tanesi de beş yıldızlı olacak."

Konseptinizin Türk otelciliğine yeni bir soluk getireceğine inanıyor musunuz?


"Biz esasen blue jean felsefesini otelciliğe taşıyoruz. Biliyorsunuz blue jean pantalonlarını 7'den 70'e herkes keyifle giyiyor. Blue Jean'i rahatına düşkün insanların ortak noktası olarak biliyoruz. Marka adımızın da pazarlamada ciddi fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Dünyada yaşayan tüm insanların ortak beğenisini kazanmış bir yaşam tarzının isminin bizim marka ve pazarlama faaliyetlerimizde önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Sektörün İyi iki yıldızlı, iyi üç yıldızlı tesislere, kişilikli pansiyonlara, çok iyi hizmet veren dört yıldızlı otellere ihtiyacı var. Çok iyi hizmet veren bir dört yıldızın vasat bir beş yıldızdan daha fazla sektöre ve yatırımcısına faydalı olacağına inanıyoruz.

Beş yıldız otel arzının Türkiye için yeterli boyuta geldiğini, bunda sonraki yeni beş yıldızlı otel yatrımlarının marka olabilmiş müşterinin beğenisi ve talebini toplayabilen otel kuruluşlarınca gerçekleştirilmesini benimsiyoruz. Jeans Hotels'in sektörde yeni bir çeşitlilik sağlamasını ümit ediyor bu anlamda rol model olabilmesini arzuluyoruz. Jeans Hotels fikrinin hayata geçirilmesi ve markanın oluşturulmasında katkıları bulunan tüm değerli Teztour Yönetimine ve Amara World Hotels Yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Bu Haber 03.02.2014 - 11:14:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • bir dost 04.02.2014 - 10:24

    Bu proje tutar. Proje hoşuma gitti ve onun için size bedava tavsiye vereceğim. İçimden geldi:) Gençlik yıllarımda Olympos, Kaş derken bayağı bir hippi takılmışlığım var. Daha sonra 5 yıldız HD tatil konseptiyle tanıştım. Gördümki,hippi deyip salaş takılırken, 5 yıldızlı HD otele vereceğimden daha fazla para harcıyorum ve servis yok. Yani kısaca genç deyip geçme, ben Bilkent,Başkent,Atılım üniversitelerinde ve devlet üniversitelerinde altında son model arabayla ne gençler gördüm. Çoğunluğu da babam sagolsun diyordu. Ayrıca bence siz bu genç tanımı 1830 yaş arası alınki, 30 kadar kariyeri ve parası olup eğlence arayanda çok. 30 yaş üstü yasak olsun. Eminimki bu özel Rus üniversitelerin ve hayata erken atılıp para kazanan Rusların sayısıda fazladır.Eğer bu projeyi gençliğin buluşması deyip öncelikli özel paralı ve diğer tanınmış üniversitelerde hem Rusya,Ukrayna hem de Türkiyede lansmanını yaparsanız ve rezervasyon oranını 60 Slav, 40 Türk ve bu ikisi içerisinde oranları da 55 bayan 45 erkek olarak patlatırsanız, bu konsept patlar. Yerli içki bedava iken yabancı içki ısmarlama satışlarınız artar. Sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği maliyetleriniz azalır çünkü odalarda eğer klimalar çalışıyorsa çoğunluk öğleden sonra kalkar :)

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.