Temmuz ayında İstanbul Frankfurt'u, THY Lufthansa'yı solladı

Temmuz ayında İstanbul Frankfurt'u, THY Lufthansa'yı solladı
Temmuz ayında piyasaya arz ettiği toplam koltuk kapasitesini yüzde 13.6 oranında arttıran THY Lufthansa'yı geride bıraktı.Hürriyet gazetesinden Uğur Cebeci'nin haberine göre, temmuz ayında koltuk kapasitesini yüzde 13.5 oranında arttıran THY, Lufthansa'yı geride bırakarak Avrupa'da 3. sıraya yerleşti.

Cebeci'nin Routesonline'dan aktardığı verilere göre Avrupa havacılığının Temmuz 2017 rakamlarına Türkiye damga vurdu. Haziran ve Temmuz ayları karşılaştırıldığında Türk Hava Yolları (THY) yüzde 13.6’lık büyüme ile sunduğu koltuk kapasitesinde Avrupa’da Lufthansa’yı geçerek üçüncülüğe oturdu. İlk iki sırada ise düşük maliyetli İrlandalı Ryanair ile İngiliz Easyjet yer aldı. Yani THY, Avrupa’daki ucuzcular dışında ana taşıyıcılar arasında en çok koltuk arz eden şirket oldu.

İSTANBUL FRANKFURT’U GEÇTİ

Aylık yüksek sefer kapasitesi sunulan hatlarda ilk beşe Türkiye’den iki nokta girdi. İstanbul Atatürk-İzmir Avrupa’nın en çok koltuk kapasitesi sunulan ikinci hattı haline geldi. Beşinci sırada ise İstanbul Atatürk-Antalya yer aldı. Avrupa’da en çok koltuk kapasitesinde birinci Londra Heathrow-Dubai uçuşları oldu. Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe yüzde 10.3’lük kapasite artışı ile oturdu.


Bu Haber 30.08.2017 - 09:41:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.