Temel Aygün: Krizi ancak her kapıyı çalıp, her eli sıkarak aşabiliriz

Temel Aygün: Krizi ancak her kapıyı çalıp, her eli sıkarak aşabiliriz
Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aygün ile 2016 beklentilerini, Avrupa ve Türkiye’deki yatırım planlarını konuştuk. Grup olarak geçmişteki gibi oturup müşteri beklemek yerine kapı kapı dolaştıklarını söyleyen Aygün, 2016 yılını otellerinin dengeli dağılımı ve yoğun çalışmaları sayesinde artıda kapatacaklarını ifade etti.

 
TurizmGüncel
 
Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aygün, Titanic Grubu'nun başta Almanya olmak üzere, Avrupa’da büyümeye devam edeceğini ifade etti. Yatırım için önceliklerinin Berlin olduğunu söyleyen Aygün, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
 
‘’Birinci hedefimiz Berlin, ikinci hedefimiz Almanya geneli, üçüncü hedefimiz ise Avrupa. Avrupa’nın turizm ve ekonomi altyapısı güçlü olan şehirlerinde Türkiye’nin markası olan Titanic’i büyüteceğiz. Almanya’da ise Berlin dışında Münih, Hamburg ve Frankfurt gibi otel yatırımlarında çokça tercih edilen kentlere odaklanacağız.’’
 
‘MARKANIZA GÜVENİP YANLIŞ YERDE OTEL AÇARSANIZ BAŞARILI OLAMAZSINIZ’
 
Aygün, Almanya’daki yatırımlar ile Türkiye’deki yatırımların geri dönüşleri konusunda ise şu değerlendirmeyi yaptı:
 
‘’Mesele karlılıktan ziyade doğru yerde doğru yatırımı yapma meselesi... Siz markanıza güvenip ulaşımı çok zor bir bölgede yatırım yaparsanız dünyanın hiçbir yerinde başarılı olamazsanız. Otelcilik sektöründe ulaşım ve lokasyon seçimi çok önemli.''
 
‘YATIRIMLARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ’
 
''Türkiye’deki mevcut sıkıntıların kısa sürede ortadan kalkacağına inanıyorum. Ülkemiz bu gibi olaylarla daha önce de karşı karşıya kaldı. Dolayısıyla bunlarla yaşamayı bilen bir ülkeyiz. Yatırım durdurma gibi bir kararımız yok, inşallah Türkiye’de de yatırımlarımıza devam edeceğiz.''
 
‘2016’YI ARTIDA KAPATACAĞIZ’
 
2016 yılına dair beklentilerini açıklayan Aygün, eskiden oturduğu yerde müşteri bekleyen otelcilerin şimdi her kapıyı çalmak, her eli sıkmak durumunda olduğunu ifade etti. Aygün, şunları söyledi:

''Bu krizi ancak bu şekilde aşabiliriz. Bizim otellerimiz Türkiye’nin de Avrupa’nın da farklı bölgelerinde olduğundan, krizin her otelin üzerinde artıları-eksileri olacak. Ancak biz bu sene zarar değil kar elde etmeyi bekliyoruz. Şu anda çalışmalarımız ve rezervasyonlarımız bu yönde.
 
‘SIKINTILAR NİSAN AYINDA ORTADAN KALKACAKTIR’
 
Turizm sektörü şu anda ülkenin girdisi açısından birinci sırada. Sektörün ocak, şubat ve mart aylarında yaşadığı sıkıntıların nisan ayından itibaren ortadan kalkacağını ve sektörün ayağa kalkacağını düşünüyorum.’’
 
‘BERLİN’DE HER MİLLETTEN MİSAFİR AĞIRLIYORUZ’
 
Almanya’daki otellerinin Berlin’in tam merkezinde olduğunu ifade eden Aygün, ‘’Otellerimizin ticaretin, tarihin, kültürün ve turizmin merkezinde oluşu bize büyük bir avantaj sağlıyor. Otellerimizde tüm dünya milletlerini ağırlıyoruz. Belli bir hedefimiz yok. Türk misafirperverliğini, Türk lezzetlerini herkese sunmak için çalışıyoruz.’’ şeklinde konuştu.

''ALMANYA'DAKİ TÜRKLER BİRER KOMŞUSUNU VEYA ARKADAŞINI TÜRKİYE'YE GETİREBİLİR''

Almanya'da 3.5 milyon Türk vatandaşı yaşadığına dikkat çeken Temel Aygün, ''Bunlardan 1.5 milyonu birer komşusunu veya iş arkadaşını Türkiye'ye getirse, ülke turizmine büyük katkı ve destek olur.'' değerlendirmesini yaptı.
 
''BERLİN'DE 5 NOKTADA TÜRK BAYRAĞI DALGALANIYOR''
 
Avrupa’daki otelleri hakkında bilgi veren Aygün, Berlin’de açtıkları ilk otelin 3 yıldızlı, geçtiğimiz yıl ITB Berlin’de açılışını duyurdukları otelin 5 yıldızlı, bu yıl açtıkları otelin ise 4 yıldızlı olduğunu ifade etti. Aygün, otellerin toplam yatırım maliyetinin 140 milyon euro olduğunu söyledi. Aygün, ''Berlin'de 5 noktada Türk bayrağı dalgalanıyor: Büyükelçilik, konsolosluk ve Titanic otelleri.'' dedi.Bu Haber 13.03.2016 - 15:49:22 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • mehmetdenizli 08.04.2016 - 02:19

    Allah yar ve yardımcınız Olsun

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.