TASS Ajansından uçuşlarla ilgili önemli iddia

TASS Ajansından uçuşlarla ilgili önemli iddia
Rus haber ajansı TASS, Türkiye'ye dönük uçuş yasaklarının 1 Haziran'dan sonra da devam edeceğini ileri sürdü.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya'nın resmi haber ajansı TASS, koronavirüs sürecini yürütmekle görevli 'Koronavirüsle Mücadele Operasyon Merkezi'nden bir kaynağa dayandırarak verdiği haberde, Türkiye'ye dönük uçuş sınırlamasının 1 Haziran'dan sonra da devam edeceğini yazdı.

TASS'IN Haberinde ''Kaynaklardan biri 'Türkiye'ye dönük uçuş yasağını uzattık' dedi.'' ifadeleri kullanıldı.

TurizmGüncel’in edindiği bilgiye göre, Rusya’daki tur5 operatörleri de halihazırda Türkiye iptallerini 15 Haziran’a ertelemeye başladı.

Mevlüt Çavuşoğlu: Umarım açarlar

Gün içinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rus Tur Operatörleri Birliği İcra Direktörü Maya Lomidze’den de konuya ilişkin açıklamalar geldi.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Rusya'nın bize söylediği bu siyasi değil. Uçuş kısıtlaması kararının tamamıyla virüs nedeniyle olduğunu söylüyorlar. Sonuçta şimdi rakamlar düştü umarım açarlar. Rus turistler açılması için çok baskı yapıyor." derken, ATOR İcra Direktörü Maya Lomidze ise şunları söyledi:

Maya Lomidze: Biz de herkes gibi bekliyoruz

''Operasyon Merkezi Türkiye'ye uçuşların başlaması olasılığı için durumu izlemek üzere yakın zamanda Türkiye'ye gidecek. Operasyon Merkezi'nin toplantısı şu ana kadar gerçekleşmedi ve ne zaman gerçekleşeceğini de bilmiyoruz. Bize ulaşan geçici bilgiye bilgiye göre birkaç gün içinde gerçekleşecek. Birkaç gün içinde Türkiye uçuşlarının başlaması veya yasağın devam etmesi yönünde bir karar verilecek. Herkes Türkiye'nin tatil beldelerine uçuşların başlayıp başlamayacağını merak ediyor ancak hiçbir bilgi yok. Biz de tüm turistler ve turizm sektörü gibi beklemedeyiz.''Bu Haber 31.05.2021 - 20:23:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Gelin bizi kurşuna dizin - 31.05.2021 - 11:35

    Esnafı turizmciyi düşünün bizi bitirdiniz yarın icralar başlayacak HAKKIMI HELAL ETMİYORUM Gelin bizi kurşuna dizin ozaman helal ederim Yakında intihar edecez gerçi umrunuzda Bile değil bir Ukrayna meselesi için milyonlarca işçiyi esnafı mahvettiniz YÖNETİM HÜKÜMET İSTİFA

  • SEDAT uçan - 31.05.2021 - 11:03

    Mısır 7 yıl oldu galiba rus turist gelmeyeli . Ne oldu battimi mısır turizmi .tam tersi bizden daha iyi işletmeler açtılar ve pandemi boyunca turist almaya devam ettiler.yazik koca turizm sektörünü ne hale getirmişler .umarım gelmezler ve sizlerde ona göre tedbirler alır farklı pazarlara yoğunlaşirsiniz

  • Mustafa günal - 31.05.2021 - 08:49

    Tass resmî sitesine girdim sadece söylenti olduğu yazıyor kesinleşmiş bir durum değil

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.