Tanıtımda sosyal medya etkisi

Tanıtımda sosyal medya etkisi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yarımcısı Mehmet Dahaoğlu, tanıtımlarında ağırlıklı olarak sosyal medyayı kullandıklarını ifade etti.


Polonya'nın başkenti Varşova’da yapılan turizm fuarında Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından tanıtım yapılmış ve temas kurulan sosyal medya fenomenleri için Alanya tatil çekiliş başvuruları alınmıştı. Dün yapılan toplantıda ise başvurular arasından yapılan çekilişle Alanya  tatili için asıl ve yedek talihliler belirlendi. 

Çekilişi yapan ALTAV üyesi, Alanya Polonyalılar Derneği Başkanı Anna Maria Bielecka, geniş kitlelere hitap eden Instagram, Facebook, Youtube kullanıcıları ve seyahat blog yazarlarını Alanya’ya her fırsatta çekmek için çaba sarf ettiklerini söyledi. 

'SOSYAL MEDYANIN TANITIM ETKİSİ DİĞER YÖNTEMLERE GÖRE DAHA YÜKSEK'

ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise tanıtım piramidinde sosyal medyanın en tepede yer aldığını belirterek, “Artık akıllı telefonların yaşamımıza dahil olmasıyla birlikte tanıtım çalışmalarımızda ağırlıklı olarak sosyal medyayı kullanıyoruz. Sosyal medyanın tanıtım etkisi diğer yöntemlere göre çok daha yüksek. 

Dahaoğlu, yapmış oldukları bu çalışmayı 9-13 Ocak arasında düzenlenecek olan Hollanda fuarı başta olmak üzere tüm fuarlarda sürdüreceklerini belirtti.Bu Haber 03.01.2019 - 14:28:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.